Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 22 lipiec 2017

W dniu 22 lipca 1944 roku Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego ogłosił odezwę tzw. Manifest Lipcowy, zatwierdzony wcześniej przez Józefa Stalina. Ustanawiał on na terenie Polski władzę robotniczą podporządkowaną w Moskwie. W rocznicę tego zdarzenia postanowili o nim przypomnieć działacze Polskiej Partii Socjalistycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 22 lipiec 2017 12:20

Wybraliście najlepszą bramkę wiosny

Plebiscyt na najciekawszą bramkę Zawiszy Bydgoszcz w rundzie wiosennej został zakończony. Za najciekawsze trafienie uznaliście bramkę zdobytą przez Adriana Brzezińskiego w meczu ze Skrą Paterek. Ostatnim meczu w B-klasie.

Opublikowano w Sport

W piątek odbyła się piąta z rzędu bydgoska pikieta przeciwko działaniom rządu. Obecnych było ponad tysiąc osób, w tym poseł Michał Stasiński, który nawoływał do budowania ,,zjednoczonej opozycji” na wybory samorządowe - Wszyscy ci, którzy większego wroga widzą po stronie opozycji, to są najwięksi ukryci sojusznicy PiS-u – podkreślał.

Opublikowano w Bydgoszcz
sobota, 22 lipiec 2017 10:34

Prezydenci jednym głosem w sprawie S-10

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski oraz prezydent Torunia Michał Zaleski napisali wspólny list do premier Beaty Szydło, będący wyrazem troski o budowę drogi ekspresowej S-10. Ma to związek z nieujęciem budowy odcinka Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10 wśród zadań, które będą sfinansowane z zabezpieczonej przez rząd puli 135 mld zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu