Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 24 lipiec 2017

Wraca sprawa kwietniowego wypadku z udziałem autobusu PKS i tramwaju bydgoskiej komunikacji miejskiej, do którego doszło pod Trasą Uniwersytecką. Prokuratura Bydgoszcz-Północ zdecydowała się postawić zarzuty motorniczemu tramwaju. Bydgoscy motorniczowie wyrażają ze swoim kolegą solidarność.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 lipiec 2017 19:19

Dlaczego prezydent zdecydował się na veto?

Spór o reformę sądownictwa był na pewno wydarzeniem, którym przez ostatnie dni żyła Polska. Dzisiejsza decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o zastosowaniu veta w przypadku dwóch ustaw dużą część osób mogła zaskoczyć. Trwają polityczne spekulacje o przyczyny tej decyzji. My natomiast postaramy się skupić stricte na argumentach merytorycznych.

Opublikowano w Regionalne

-Ta droga w tej perspektywie nie powstanie – ocenia poseł Paweł Olszewski z Platformy Obywatelskiej, który zaapelował do bydgoskich polityków PiS-u, aby zamiast bezrefleksyjnie popierali działania dążące do demontażu demokracji w Polsce, zaczęli aktywnie zabiegać o interes Bydgoszczy, w tym budowę drogi ekspresowej S-10.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kierowca zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami, z tym utratą uprawnień do prowadzenia pojazdów. Co się jednak stanie w sytuacji, gdy dany kierowca zlekceważy sobie wszystko i dalej będzie kierował pod wpływem alkoholu? Przekonał się o tym 54-letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 24 lipiec 2017 17:09

Zawisza przygotowuje się do nowego sezonu

Kilka tygodni temu osoby wspierające odbudowę piłki nożnej na Zawiszy świętowały awans do A klasy. Jakiś miesiąc dzieli nas jednak już do rozpoczęcia rozgrywek w nowym sezonie, w którym Zawisza już dzisiaj stawia sobie za cel awans do góry. Do sezonu trzeba jednak się przygotować.

Opublikowano w Sport

W niedzielę odbyła się już ósma z rzędu manifestacja przeciwników polityki rządu Prawa i Sprawiedliwości oraz wdrażanej przez niego reformy sądownictwa. Tym razem wydarzyło się jednak coś co wychodzi poza sztywne ramy jakie panują na tego typu protestach – pojawił się poseł Paweł Skutecki z Kukiz15, który przyznał, że jest przeciw reformie, a nawet za nią.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 24 lipiec 2017 09:57

W Dobrczu wymienili samorządowców

Wczoraj w gminie Dobrcz odbywały się przedterminowe wybory do Rady Gminy Dobrcz. Frekwencja na poziomie bliskim 32% w okresie letnim wydaje się dość przyzwoita. Wybory odbyły się w związku z wynikami kwietniowego referendum, w którym mieszkańcy postanowili odwołać Radę Gminy.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu