Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 26 lipiec 2017
czwartek, 27 lipiec 2017 00:17

Krzyżacy szykują się już na Koronowo

W najbliższy weekend na Polach Tuszyńskich czeka nas XV edycja Jarmarku Cysterskiego, którego kulminacyjnym punktem będzie inscenizacja Bitwy pod Koronowem. Wydarzenia historycznego nieco zapomnianego, choć jak podkreśla wielu historyków niesłusznie, bowiem to pod Koronowem miała miejsce ostateczna klęska Zakonu Krzyżackiego w wojnie z Polską.

Opublikowano w Dobrcz i Koronowo

W 2015 roku wprowadzony został tzw. pakiet onkologiczny, który miał na celu przyśpieszyć leczenie chorych na nowotwory. Funkcjonowanie pakietu onkologicznego było przedmiotem ostatniego badania NIK, który w naszym regionie wskazał w pewnych aspektach poprawę.

Opublikowano w Regionalne

Lokalny Komitet Organizacyjny Mistrzostw Europy U23 w lekkiej atletyce dokonał małego podsumowania imprezy. Przede wszystkim były to jednak podziękowania dla instytucji wspierającej zawody i bydgoszczan, którzy z jednej strony kibicowali na stadionie, ale też starali się zaprezentować Bydgoszcz z jak najlepszej strony.

Opublikowano w Sport

Jest jedną z nadziei polskiej lekkiej atletyki – mowa o 20-letnim Norbercie Kobielskim, zawodniku MKS Inowrocław, który w ostatni weekend w Białymstoku wywalczył tytuł wicemistrz Polski w skoku wzwyż.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 26 lipiec 2017 17:46

Autobus PKS zderzył się z cysterną

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj w Trzemiętowie pod Bydgoszczą (gmina Sicienko). Autobus PKS z 27 pasażerami na pokładzie zderzył się z cysterną. Kilka osób trzeba było zabrać do szpitala.

Opublikowano w Bydgoszcz

Ponad 140 km gnał Mostem Uniwersyteckim kierowca samochodu Audi A4. Nie wiedział, że jest obserwowany przez policjantów w radiowozie z wideorejestratorem oraz o czekającej go chwilę później utracie prawa jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu