Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 31 lipiec 2017

W poniedziałek zakończyła się XIII Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę. Około 700 pielgrzymów powitał w Częstochowie bp. Jan Tyrawa. Pielgrzymi szli do tronu Matki Boskiej Królowej Polski z hasłem ,,Idźcie i głoście”.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 31 lipiec 2017 14:19

W Inowrocławiu poszukują ogrodnika roku

Kampanią ,,Zielony Inowrocław” władze miasta chcą zachęcać mieszkańców do budowy lepszej estetyki miasta. W ramach ,,Zielonego Inowrocławia” ogłoszono trzy konkursy na najlepsze zagospodarowanie swojej przestrzeni przydomowej, balkon oraz ogródek działkowy. Najlepsi ogrodnicy mogą liczyć na nagrody,

Opublikowano w Inowrocław

1.992.395 mieszkańców zamieszkiwało województwo kujawsko-pomorskie na dzień 30 czerwca według rejestru Państwowej Komisji Wyborczej. W porównaniu do stan na 31 marca (za I kwartał 2017 r.) odnotowano spadek o ponad 2 tys. mieszkańców.

Opublikowano w Regionalne

Zdaniem szefa Prawa i Sprawiedliwości w okręgu bydgoskim, posła Tomasza Latosa, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski zbyt mocno angażuje się w politykę jako działacz Platformy Obywatelskiej. W związku z tym reprezentuje jako prezydent tylko mieszkańców o określonych poglądach politycznych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu