Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 06 lipiec 2017
czwartek, 06 lipiec 2017 18:11

Trump zachwycony duchem narodu polskiego

„Polska żyje, Polska kwitnie i Polska tryumfuje” - mówił Donald Trump do zebranych na placu Krasińskich.

Opublikowano w Regionalne

Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego można zaliczyć do grupy samorządowców, którzy lubią eksponować swoją przynależność do Platformy Obywatelskiej oraz niechęć do rządu Beaty Szydło. Tak było, gdy na manifestacjach podskakując skandował ,,kto nie skacze ten za PiS-e”, bądź gdy pod biurem tej partii w płomiennym przemówieniu podnosił, że rząd kupuje Polaków za 500+. Przed kilkoma dniami prezydent się jednak zagalopował.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wyspa Młyńska traktowana jest jak bydgoska perełka, choć wiele osób za jej mankament wskazywało nie najlepszy stan Młynów Rothera, które prezentowały się jako ruina. Z tego powodu ubolewali szczególnie przewodnicy turystyczni, którzy na co dzień mieli do czynienia z gośćmi naszego miasta. W ostatnim czasie Młyny prezentują się jednak już przyzwoicie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu