Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 09 lipiec 2017

W 2013 roku Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o przekazaniu okazałego gmachu dawnej dyrekcji kolejowej przy ulicy Dworcowej Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu, z zastrzeżeniem, że użytkowy ma być on przez Collegium Medicum, z założeniem kształcenia w nim na nowym kierunku – stomatologii.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku tygodni mieszkańcy Czyżkówka mogą się cieszyć utwardzoną ulicą Siedlecką, choć powstał pewien mankament, nie można już w nią skręcić bezpośrednio w ulicy Witolda Pileckiego, choć niektórzy kierowcy i na to znaleźli spokój. Okazuje się, że sprawa jest dość skomplikowana pod względem formalnym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Posiadacze biletów na Mistrzostwa Europy U23 w lekkiej atletyce będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Praktycznie opłacić się może zakup biletu nawet jeżeli na zawody nie pójdziemy, gdyż zakup biletów wyjdzie drożej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na początku czerwca przedstawiliśmy dość odważną hipotezę badacza Grzegorza Kazimierza Walkowskiego, który wskazuje, iż jedno z trzech biskupstw utworzonych w roku 1000 na Zjeździe Gnieźnieńskim z udziałem cesarza Ottona III nie powstało w Kołobrzegu jak się przyjęło, ale gdzieś pomiędzy Inowrocławiem i Kruszwicą.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu