Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 01 sierpień 2017

Kaskadyzacja Wisły i budowa portu multimodalnego to zdaniem wielu samorządowców wielka szansa dla województwa kujawsko-pomorskiego. Są jednak też tacy, którzy w ten zapowiadany cud gospodarczy nie wierzą i mają duże wątpliwości wobec głoszonych wizji.

Opublikowano w Regionalne

Tradycyjnie w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w godzinie ,,W” odbyły się na Osiedlu Leśnym bydgoskie uroczystości. Mowom poświęconym bohaterstwu powstańców towarzyszył bieżący spór polityczny. Przemawiający chcieli pokazać, że to oni mają rację, zaś ich politycznym wystąpieniom musieli się przyglądać obecni kombatanci.

Opublikowano w Bydgoszcz

1 sierpnia 1926 roku zmarł w polskich górach Jan Kasprowicz – poeta, dramaturg i krytyk literacki. Uznawany był za jednego z najwybitniejszych polskich poetów. Niektórzy stawiali go na równi z Adamem Mickiewiczem. Urodził się w Szymborzu, dzisiejszej dzielnicy Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Dzisiaj przed południem w Inowrocławiu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej młodemu harcerzowi Jędrkowi Szwajkertowi, nazywane również najmłodszym powstańcem. Tablica została umiejscowiona przy ulicy Solankowej 8, gdzie urodził się Szwajkert i mieszkał do czasu wybuchu II wojny światowej.

Opublikowano w Inowrocław

Zapłaciliśmy jako bydgoscy podatnicy z tytułu należności jakie w 2010 roku powstały wobec Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Przed rokiem zapadł niekorzystny dla Bydgoszczy wyrok Sądu Apelacyjnego w Gdańsku.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 01 sierpień 2017 11:09

Zawisza zagra w grupie północnej

Znamy już rywali, z którymi Zawisza będzie walczył o awans do klasy okręgowej w sezonie 2017/2018. A co za tym idzie, możemy powiedzieć również z kim zagrają niebiesko-czarni na inauguracje rozgrywek, która odbędzie się pod koniec sierpnia.

Opublikowano w Sport
wtorek, 01 sierpień 2017 07:16

Te pieniądze dostaniemy z UE bez konkursu

Przebudowa torowiska na ulicy Wojska Polskiego oraz budowa kilku buspasów, są to przedsięwzięcia inwestycyjne, na które Bydgoszcz otrzyma ponad 50 mln zł z Unii Europejskiej bez potrzeby ubiegania się o dofinansowanie w konkursie.

Opublikowano w Bydgoszcz

-Każdy kto wspomina tamtą atmosferę Warszawy z lipca 1944 roku wiedział, że to powstanie czy będą tego chcieli dowódcy czy nie wybuchnie – mówił wczoraj w amfiteatrze Opery Nova wiceminister Bartosz Kownacki. Uroczystym koncertem uczczono ten tragiczny zryw niepodległościowy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu