Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 17 sierpień 2017
piątek, 18 sierpień 2017 00:17

,,Uwaga kradną dane osobowe”

Chcąc zniechęcić bydgoszczan do podpisywania się pod np. referendum o odwołanie prezydenta, można by próbować straszyć mieszkańców, że złożone na liście podpisy mogą być wykorzystane później przez oszustów np. w celu wzięcia wyłudzenia kredytu. Takiego nieczystego zagrania obecnie nikt nie stosuje, za to taka kampania bilboardowa pojawiła się w 2009 roku, gdy próbowano odwołać prezydenta Konstantego Dombrowicza.

Opublikowano w Bydgoszcz

Czy wkrótce zaczną znikać z krajobrazu drzewa rosnące tuż przy drogach? Taki postulat od lat kierują kierowcy, którzy wskazują je jako duże zagrożenie dla uczestników ruchu. Co roku słyszymy o wielu śmiertelnych wypadkach, które mogłyby się skończyć mniej tragicznie, gdyby pobocze było łagodniejsze. Lekcje przyniesione przez ostatnie nawałnice być może doprowadzą do zmiany przepisów w tej materii.

Opublikowano w Regionalne

W ubiegły czwartek miał się odbyć w ratuszu dyżur konsultacyjny w ratuszu w sprawie dekomunizacji ulic, alei i parku. Nasz czytelnik postanowił w nim wziąć udział, ostatecznie jednak pocałował klamkę. Pilnujący urzędu strażnik miejski miał być bardzo zdziwiony, gdy usłyszał o celu wizyty.

Opublikowano w Bydgoszcz

Z budżetu miasta Bydgoszczy oraz spółek miejskich przeznaczona zostanie kwota 400 tys. zł na pomoc gminom, które najbardziej ucierpiały w ubiegłotygodniowej nawałnicy, a jednocześnie są członkami Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 17 sierpień 2017 13:03

Inowrocławianka skończyła 101 lat

Tak sędziwego wieku dożyła Władysława Szajbe, która urodziny obchodziła dokładnie w Święto Wojska Polskiego. Jubilatkę odwiedził prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza w celu złożenia życzeń na dalsze lata w zdrowiu i otoczeniu najbliższych.

Opublikowano w Inowrocław
czwartek, 17 sierpień 2017 12:48

Żołnierze pomagają w przywracaniu zasilania

Sześć dni po nawałnicy kilka tysięcy mieszkańców naszego województwa nadal nie ma przywróconego zasilania elektrycznego, pozrywane są również linie telefoniczne. Najgorzej sytuacja wygląda w powiecie nakielskim i tucholskim. Operatorowi – firmie Enea w naprawie zniszczonej trakcji pomagają żołnierze.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
czwartek, 17 sierpień 2017 12:40

Rolnicy obawiają się bankructw

Zarząd Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej w piśmie skierowanym do wojewody Mikołaja Bogdanowicza docenia wysiłki podjęte do tej pory na rzecz osób, które ucierpiały w ubiegłotygodniowej nawałnicy. Izba deklaruje również, iż w trybie pilnym włączy się w organizację pomocy poszkodowanym.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 17 sierpień 2017 11:25

Dowiedz się jak niegdyś sądził kasztelan

Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy zaprasza na kolejną wycieczkę z cyklu ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami”. W najbliższą sobotę jedną z atrakcji będą rekonstruktorzy w mundurach z okresu wojny polsko-bolszewickiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2022 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu