Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 01 marzec 2024

Na 28 marca irlandzkie linie lotnicze RyanAir planują ostatni lot z Bydgoszczy do Dublina. Raczej w kolejnych miesiącach tego połączenia nie uda się reaktywować. O ciężkich relacjach tej linii lotniczej z władzami portu w Dublinie mówi się od kilku tygodni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W dzisiejszym wydaniu Przeglądu zagranicznego powiemy o ratyfikacji wstąpienia Szwecji do NATO przez Węgry, spojrzymy na ile protesty rolnicze wpłyną na cele klimatyczne Unii Europejskiej.

Opublikowano w Magazyn

W połowie września w Sobiesiernie pod Inowrocławiem doszło do śmiertelnego potrącenia jelenia. Po tym zdarzeniu nieznany sprawca postanowił odciąć głowę zmarłego zwierzęcia i je zabrać, najprawdopodobniej jako trofeum w postaci cennego poroża. Sprawą zajęli się policjanci choć mówimy tutaj o dość nietypowym zdarzeniu.

Opublikowano w Inowrocław

Od 2011 roku 1 marca w Polsce obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Co roku z tej okazji na cmentarzu przy ulicy Kcyńskiej, odbywają się bydgoskie uroczystości. Kcyńska to w Bydgoszczy miejsce szczególne jeżeli chodzi o pamięć o podziemiu antykomunistycznym.

Opublikowano w Bydgoszcz

84% Polaków uważa według lutego badania Eurobarometr (na zlecenie Parlamentu Europejskiego), że trzeba wspierać Ukrainę na wojnie z Rosją, swój sprzeciw wyraża tylko 14% respondentów. Jak porównamy ten wynik z jesiennym badaniem, to poparcie dla Ukrainy wśród Polaków wzrosło minimalnie o 1 punkt procentowy co oznacza, że mamy raczej stabilną tendencję.

Opublikowano w Regionalne

Rozpoczyna się dzisiaj (1 marca) kolejny sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego – co oznacza, że możemy wypożyczać rowery. Pomimo zastosowania umowy jednorocznej z operatorem udało się rozszerzyć funkcjonalność BRA do 62 stacji. Pierwsze 30 minut wypożyczenia jest bezpłatne, kolejne 30 (do pełnej godziny) to dopłata zaledwie złotówki.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2017 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu