Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 13 marzec 2024

Mamy okres kampanii wyborczej, głównie toczy się ona wokół wyborów na prezydenta miasta czy do Rady Miasta, wręcz zmarginalizowana jest natomiast kampania do Sejmiku Województwa, choć wydaje się ona znacznie ważniejsza od tego, kto będzie od maja zasiadał w Radzie Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej apeluje do kandydatki na prezydenta Joanny Czerskiej-Thomas, aby wpłynęła na związanego wcześniej z Grzegorzem Braunem kandydata Karola Kwiatkowskiego, aby ten zrezygnował ze startu do Rady Miasta z list Trzeciej Drogi - Boimy się, że to co pan Braun wyczynia w Sejmie zostanie przeniesione do budynku Rady Miasta – mówi radny Jakub Mikołajczak.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pod koniec miesiąca (25 marca) zainauguruje swoją działalność Zespół Doradczy ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy wojewodzie. Jego powołanie było jedną z deklaracji wojewody w czasie lutowych protestów rolniczych. Na czele zespołu stanie wicewojewoda Piotr Hemmerling.

Opublikowano w Regionalne

,,Tak zmienił się Inowrocław!” - to tytuł grafik jakie w mediach społecznościowych rozprzestrzenia Urząd Miasta Inowrocławia pokazujących pewne miejsca w Inowrocławiu w przeszłości oraz efekt rewitalizacji i inwestycji za środki europejskie. Kontrowersje na tych grafikach budzi jednak jeden element.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 13 marzec 2024 09:50

W Bydgoszczy powitano Szwecję w NATO

W poniedziałek w Brukseli, w kwaterze głównej NATO odbyła się symboliczna uroczystość podniesienia szwedzkiej flagi na maszt, co symbolizuje przyjęcie Szwecji do sojuszu. Tego samego dnia – symboliczna uroczystość odbyła się w Bydgoszczy w Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 13 marzec 2024 06:59

Czy Radio PiK ma Radę Nadzorczą?

Kapitał Polskiego Radia Pomorza i Kujaw przewyższa 0,5 mln zł, zatem powinno posiadać Radę Nadzorczą. Na stronie internetowej radia w zakładce ,,rada nadzorcza” nie ma żadnych nazwisk, natomiast w KRS nazwiska dotychczasowych członków tego organu zostały wykreślone 23 lutego – jak się dowiadujemy ich kadencję w radzie po prostu wygasły.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu