Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 19 marzec 2024

Kandydat na prezydenta Łukasz Schreiber przedstawił na stacji Bydgoszcz Fordon koncepcję Bydgoskiej Kolei Miejskiej, która miałaby usprawnić transport w Bydgoszczy, ale też przede wszystkim ułatwić dojazd do niego z okolicznych powiatów. Wiceprezydent Łukasz Krupa uważa w odpowiedzi, że to by funkcjonowało, gdyby nie wygaszono ustawy o związkach metropolitalnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Samorządowcy nie zgodzili się na większe protesty w Bydgoszczy i w okolicach, w części spraw rację przyznał im sąd, pozostałe się jeszcze ważą, ale wszystko wskazuje na to, że legalnie nie uda się zablokować Bydgoszczy. Dużych utrudnień spodziewać można się na drodze krajowej nr 25 na północ od Bydgoszczy. Rolnicy dodatkowo zapowiadają stosowanie strajku włoskiego.

Opublikowano w Regionalne

W środę protesty rolnicze zarejestrowano w Kobylnikach pod Kruszwicą, na wjeździe do Strzelna i w Janikowie. Protesty zgłoszono nawet do tygodnia. Trzeba się liczyć z utrudnieniami w ruchu, być może dojdzie nawet do blokad dróg.

Opublikowano w Inowrocław

Ożyła w Bydgoszczy kampania wyborcza do Sejmiku Województwa – mocnym akcentem była wtorkowa obecność liderów Nowej Lewicy Adriana Zandberga oraz Włodzimierza Czarzastego. Przy okazji konferencji prasowej z ich udziałem pojawiły się słowa o zmianie przebiegu drogi S10 w okolicach Solca Kujawskiego, z uwagi na kontrowersje jakie budzi przebieg w okolicy źródlisk. Po tej konferencji, od tych wypowiedzi odcięły się bydgoskie struktury Nowej Lewicy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W kolejnej odsłonie wyborczych rozmów zapraszamy do obejrzenia wywiadu z posłem Łukaszem Schreiberem, liderem Bydgoskiej Prawicy, kandydatem na prezydenta Bydgoszczy, a jeszcze do niedawna ministrem w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Tak uczciwie – kiedy zostały podpisane porozumienia po kryzysie bydgoskim, albo kiedy sąd zarejestrował Solidarność Rolników Indywidualnych? Podejrzewam, że mało kto jest wstanie udzielić odpowiedzi na te pytania, choć były to ważne wydarzenia w walce z komunizmem. Te daty są dzisiaj kompletnie anonimowe, za to ogromną czcią cieszy się data 19 marca, mamy nawet tak nazwaną jedną z ulic w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu