Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 20 marzec 2024

Średnia temperatura w lutym w Polsce wynosiła 5,7 stopnica C, luty był cieplejszy niż bywają marce (na podstawie średniej wieloletniej). Instytut Copernicus wskazuje, że tegoroczny styczeń i luty były rekordowo ciepłe, jednocześnie bijąc na alarm.

Opublikowano w Regionalne

Do blokady węzła w Białych Błotach nie doszło bowiem zgody na to nie wyraził wójt. Rolnicy zgłosili natomiast w trybie uproszczonym wielogodzinne zgromadzenie w ramach którego ciągniki powolnie przejechały kilka razy od węzła S5 do ronda turbinowego, co spowalniało ruch. Był to jednodniowy protest – nie będzie zatem kontynuowany w kolejnych dniach jak w Tryszczynie, gdzie mamy zapowiedź protestu przynajmniej do niedzieli.

Opublikowano w Bydgoszcz

Od kilku lat Dziennik Gazeta Prawna opracowuje ranking najbardziej wpływowych prawników danego roku. Dzisiaj DGP ogłosiła wynika za 2023 rok – wygrała Dorota Brejza, żona europosła Krzysztofa Brejzy. Prestiżowe wyróżnienie Doroty Brejzy ma pośrednio związek z aktywnością polityczną jej męża, ale doceniono bezpośrednio jej aktywność.

Opublikowano w Inowrocław

Rozpoczynające się dzisiaj protesty bezpośrednio na terenie Bydgoszczy się nie odbywają, nie oznacza to jednak, że miasto nie odczuwa ich skutków. Właściwie od Pawłówka do Osielska droga ekspresowa S10 jest nieprzejezdna. Rolnicy blokują też drogę krajową nr 25 w okolicach Tryszczyna, w tym także skrzyżowanie ze zjazdem na drogę wojewódzką do Bożenkowa.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jako trzecią rozmowę prezentujemy przeprowadzoną z kandydatką na prezydenta Bydgoszczy Joanną Czerską-Thomas, obecnie wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy. Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Planowo zablokowana jestdroga krajowan nr 25 na węźle w Tryszczynie. Raczej nie zanosi się na wjazd rolników do Bydgoszczy.

Opublikowano w Regionalne

Listę Bydgoskiej Prawicy w okręgu nr 1 (Osowa Góra, Czyżkówko, Miedzyń, Wilczak, Smukała, Opławiec i Piaski) zamyka radny klubu PiS Bogdan Dzakanowski. W ostatnich dniach na tych osiedlach pojawiło się dość sporo dość sporych jego materiałów wyborczych – czytelnicy zwracają nam jednak uwagę, że w żaden sposób na nich radnych nie utożsamia się z Bydgoską Prawicą. Pojawia się też podejrzenie, że może dochodzić do naruszenia przepisów wyborczych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu