Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 21 marzec 2024

Trudno wyobrazić sobie kampanię wyborczą bez debaty ubiegających się o urząd prezydenta. Na taką debatę wraz z innymi organizatorami zapraszamy we wtorek 26 marca do Biblioteki UKW. Na debatę zostali zaproszeni: prezydent Rafał Bruski, Maja Adamczyk, Joanna Czerska-Thomas i Łukasz Schreiber.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Wiem, że takim sztandarowym problemem, który działa na wyobraźnie są postępowania dotyczące legalności pobytu obcokrajowców, które trwają nawet 1,5 roku. Wyobraźmy sobie Szanowni Państwo, że te 1,5 roku nikt nie może wyjechać z Polski w takim okresie i nie wie czy dostanie decyzję, czy może pozostać w kraju – mówił w styczniu w rozmowie z nami wojewoda Michał Sztybel, wskazując na poważne problemy z obsługą cudzoziemców w Urzędzie Wojewódzkim. Tą negatywną ocenę potwierdza najnowszy raport Najwyższej Izby Kontroli.

Opublikowano w Regionalne

W ostatnich trzech dniach prezentowaliśmy wywiady z kandydatami na urząd prezydenta Bydgoszczy – kolejno: z Rafałem Bruskim, Łukaszem Schreiberem i Joanną Czerską-Thomas. Przygotowaliśmy na koniec 10-minutowe podsumowanie, w którym pokazujemy w jakich kwestiach się różnią, a gdzie mówią podobnie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na przełomie kwietnia i maja ubiegłego roku wstrząsnęła lokalną opinią publiczną informacja o tym, że w Zamościu pod Bydgoszczą znaleziono rosyjski pocisk zdolny o przenoszenia ładunków jądrowych. Po jakimś czasie pojawiła się informacja, że kilka tygodni wcześniej zaginął obiekt, który wleciał w polską przestrzeń powietrzną. W czwartek informacje w tej sprawie przedstawił wiceminister Cezary Tomczyk, który wprost oskarżył poprzedniego ministra Mariusza Błaszczaka, że ten manipulował opinią publiczną.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich dniach pełniący obowiązki prezydenta Wojciech Piniewski spotykał się na osiedlach z mieszkańcami w ramach spotkań otwartych, w których towarzyszyły mu służby miejskie, co miało usprawnić ich pracę. Opozycja zarzuca, że jest to element kampanii wyborczej. Przyjrzyjmy się jednak podsumowaniu tych spotkań.

Opublikowano w Bydgoszcz

W Rogowie pod Żninem rolnicy od środy blokowali w ramach protestu wjazd na węzeł drogi ekspresowej S5. Około godziny 1 w nocy w kolumnę ciągników wjechał tir – przyczyny tego zajścia nie są na razie wyjaśnione. W wyniku tego zderzenia doszło do zniszczenia czterech traktorów.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

O wyborach samorządowych piszemy już niemal codziennie, ale taka specyfika tego czasu. Największe emocje budzi wyścig o fotel prezydenta Bydgoszczy, przyjrzyjmy się jednak tym razem sytuacji w powiecie bydgoskim, czyli gminach tworzących obwarzanek wokół Bydgoszczy. W kilku samorządach jest na pewno ciekawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wielki Post powoli dobiega końca – za kilka dni przypadnie Niedziela Palmowa – zdążyliśmy się przyzwyczaić, że ten dzień w Fordońskiej Dolinie Śmierci prezentowane jest Misterium Męki Pańskiej. Tak będzie też w tym roku – jest to wydarzenie o tyle ciekawe, że każdego roku przedstawiany jest inny scenariusz, choć wpisujący się przecież w te same wydarzenia biblijne. Jeżeli ktoś był na poprzednich edycjach, to i tak w niedzielę czeka go niespodzianka.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Sierpień 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu