Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 24 marzec 2024

W przeddzień 67-ej rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich, które były ważnym krokiem w tworzeniu dzisiejszej Unii Europejskiej w całej Polsce Komitet Obrony Demokracji organizował śpiewanie Ody do radości – hymnu Unii Europejskie. W Bydgoszczy na Starym Rynku rozłożono wielką flagę Unii. Odę do radości odśpiewano w języku polskim i ukraińskim.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przez młode pokolenie kojarzony jest głównie z roli Severusa Snape w serii filmów o Harrym Potterze wzorowanej prozą J.K. Rowling, niezwykle zimnego charakteru, który do finału serii ukrywa jakąś tajemnicę. Jego przyjaciółka Emma Thomson w przedmowie do jego pamiętników przyznaje, że Rickman miał trudny charakter, ale był niezwykle życzliwym człowiekiem dla innych.

Opublikowano w Magazyn
niedziela, 24 marzec 2024 10:32

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień

Z jednej strony kampania wyborcza w pełni, która powoli zbliża się ku końcowi, w Kościele katolickim, z którego wiarą utożsamia się większość Polaków zaczyna się też jednocześnie najważniejszy okres liturgiczny w roku. Dzisiejsza Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, który zakończy się Triduum Paschalnym, który może zachęcać do tego, aby był to okres chwilowego zwolnienia i refleksji oraz skupienia myśli wokół zbliżających się świąt.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Marszałek województwa i zarząd z wotum zaufania, ale debata pokazała kryzys debaty w województwie

    Można było się spodziewać, że na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa radni udzielą absolutorium oraz wotum zaufania dla Zarządu Województwa – o ile w tym roku ta debata nie była specjalnie istotna, bo z racji tego, że jesteśmy świeżo po wyborach, wynik głosowania nie niesie żadnych skutków prawnych, to pokazała ona pewien kryzys w dyskusji publicznej.

  • Jutro jedna z ważniejszych sesji sejmiku w roku, choć w tym roku nie aż tak

    W poniedziałek Sejmik Województwa zdecyduje o udzieleniu lub nieudzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Województwa za 2023 rok oraz udzieleniu lub nieudzieleniu absolutorium. Jest to zawsze jedna z ważniejszych sesji w roku, bowiem odbywa się dyskusja o stanie województwa oraz ocena władzy wykonawczej. Ten rok jest jednak szczególny, bowiem minęło niewiele ponad 2 miesiące od wyborów samorządowych, gdzie całe władze samorządowe były poddane weryfikacji przez wyborców.

Wiadomości z regionu