Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 31 marzec 2024

Na przełomie 2017 i 2018 roku cztery samorządy podpisały list intencyjny w sprawie budowy obwodnicy Białych Błot, deklarując się sfinansować wspólnie opracowanie studium STEŚ, które ma określić przebieg obwodnicy i oszacować jej koszty. Gdyby ktoś powiedział, że wykonawca tego studium będzie wyłoniony dopiero w marcu 2024 roku, zapewne nikt by nie wierzył. Taka jest jednak rzeczywistość.

Opublikowano w Bydgoszcz

 Od 10 lat sukcesywnie rośnie udział alternatywnych systemów chowu kur niosek. Pochodzi z nich już co trzecie opakowanie jaj, choć nadal w klatkach żyje ponad 37 mln kur. Stopniowe zmiany w hodowli to skutek większej świadomości konsumentów, za którymi podąża branża HoReCa. Są oni gotowi nawet zapłacić więcej za jajka, które pochodzą z chowu nieklatkowego.

Opublikowano w Magazyn

Na Wielkanoc można by przedstawić jakieś mądre rozważa, czy to papieża albo jakiegoś z biskupów, czy kardynałów, ale chyba nic tak nie przemawia jaki wyjątkowy to jest czas jak przykłady pochodzące wprost z życia. Wczoraj przypadała Wielka Sobota, która słynie też z chrztów świętych, tego dnia na całym świecie chrzest przyjmują dorośli – w Sydney chrzest przyjęło wczoraj 266 osób, jak chwalą się media watykańskie – to wzrost w ciągu 3 lat o 60%.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Październik 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  • Ministerstwo chce, aby media były bardziej niezależne. Media samorządowe mogą czekać ograniczenia

    W poniedziałek Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zapowiedziało początek prac nad nową ustawą medialną, która ma zapewnić większy pluralizm. W założeniach resortu wskazano też na problem mediów wydawanych przez samorządy.

  • Sytuacja finansowa samorządów może się poprawić w 2025 roku. Jest projekt

    Pod koniec czerwca lub w pierwszych dniach lipca ma zostać skierowany do konsultacji publicznych projekt nowych przepisów dotyczących finansowania jednostek samorządu terytorialnego. To odpowiedź na spustoszenie, jakie wywołały w samorządowych budżetach zmiany wprowadzone m.in. przez Polski Ład. Ministerstwo Finansów chce, aby reforma zaczęła obowiązywać już z początkiem 2025 roku. Z wyliczeń resortu wynika, że dzięki nim w przyszłym roku do JST trafiłoby o kilkadziesiąt miliardów złotych więcej niż w obecnym.

Wiadomości z regionu