Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 22 kwiecień 2024
wtorek, 23 kwiecień 2024 00:35

Rumuńskie problemy PESA z Francuzami

Rumunia stała się ostatnio ważnym rynkiem dla PESA – wszystkie zamówienia z tego kraju szacuje się na około 4 mln zł. Problemy dotykają umowy na dostawę przynajmniej 20 elektrycznych pociągów klasy Inter-Regio o wartości 1,2 mld zł, która została podpisana w grudniu. Przetarg zaskarżył jednak francuski producent pociągów Alstom.

Opublikowano w Bydgoszcz

Marzec 2024 roku był 10. miesiącem z rzędu, który pobił rekord temperatur w historii globalnych pomiarów dla danego miesiąca roku – wskazują dane Copernicus Climate Change Service (C3S). Średnia temperatura wyniosła 14,14 st. C, czyli o 0,73 st. C więcej niż średnia dla marca z lat 1991–2020. Marzec był też o 1,68 st. cieplejszy niż w okresie przedindustrialnym, do którego odnoszą się globalne cele zawarte w porozumieniu paryskim. Kolejny miesiąc z rekordem ciepła oznacza nasilone zjawiska klimatyczne, również te ekstremalne. 2023 rok był w Europie okresem rekordów w tym zakresie, m.in. największych pożarów, powodzi czy fal upałów – wynika z raportu C3S i Światowej Organizacji Meteorologicznej.

Opublikowano w Regionalne

Podczas czwartkowej urodzinowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy poseł Trzeciej Drogi Norbert Pietrykowski pogratulował Monice Matowskiej zostania przewodniczącą Rady Miasta w kolejnej kadencji. Przewodniczącego radni wybiorą jednak dopiero za dwa tygodnie – taka wypowiedź mogłaby być odebrana, że wybory 7 maja będą fikcją, bo wszystko zostało dogadane – Jeszcze się okaże – komentują w kuluarach samorządowcy Nowej Lewicy, którzy stwierdzają, że nikt z nimi nic jeszcze nie ustalał, a matematyka pokazuje, że może być ciekawie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 22 kwiecień 2024 18:12

Czy ekskluzywne meble nadają się do każdego wnętrza?

Aranżujesz na nowo swoje wnętrza? W takim razie zainwestuj w ekskluzywne meble. Będą służyć Ci latami, zaskakując wysoką jakością wykonania i wyjątkową estetyką.

Opublikowano w Polecane

Wszyscy już wiedzą, że Arkadiusz Fajok będzie kolejnym prezydentem Inowrocławia. Startował on jako kandydat bezpartyjny i nie był powszechnie kojarzony z żadnym środowiskiem politycznym. Ostatnie dni kampanii wyborczej przyniosły intensywne wyrazy poparcia dla jego konkurenta od prominentnych polityków Koalicji Obywatelskiej, poparcie udzielił mu także wicepremier Krzysztof Gawskowski w imieniu rządu, Nowej Lewicy. Dostał też poparcie od Trzeciej Drogi poprzez posła Norberta Pietrykowskiego. Przegrał mimo to wyraźnie.

Opublikowano w Inowrocław

Na co dzień klinika okulistyczna Oculomedica przy ulicy Górzyskowo oferuje kompleksowe świadczenia zdrowotne z dziedziny okulistyki. Właściciele Oculomedici mieli jednak większe ambicje, dlatego w piątek odbyło się otwarcie Centrum Badawczo-Rozwojowego, które ma pozwalać oferować innowacyjne metody leczenia, które są nowościami w Europie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Współpracownicy zmarłego niedawno Aleksieja Nawalnego, który był przeciwnikiem reżimu Władymira Putina, pomimo przebywania poza Rosją są celami ataków rosyjskich służb. We wrześniu ubiegłego roku żonę rosyjskiego opozycjonisty zaatakował w Argentynie bydgoski aktywista Grzegorz D. W ostatnim czasie premier Donald Tusk poinformował o zatrzymaniu białoruskiego koordynatora tych operacji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Największymi miastami naszego województwa, gdzie 21 kwietnia musiała się odbyć druga tura wyborów były Toruń i Włocławek. W pierwszym z tych miast po 22 latach prezydentem przestanie być Michał Zaleski. Nowym włodarzem Torunia zostanie związany z Platformą Obywatelską Paweł Gulewski.

Opublikowano w Regionalne

Wójtowie Dariusz Fundator i rządzący od wielu kadencji Wojciech Sypniewski w maju pożegnają się z władzą. Mieszkańcy Białych Błot i Osielska podczas niedzielnej drugiej tury wyborów postawili na nowe postacie. Druga tura w niedzielę odbywała się też w Solcu Kujawskim, Nowej Wsi Wielkiej i Dobrczu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Dzisiaj rozpoczyna się ostatnie posiedzenie Parlamentu Europejskiego w tej kadencji, będzie on bardzo intensywny, bo planuje się przyjąć szereg aktów kończących prace legislacyjne. W środę europosłowie zagłosują nad rewizją transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Niestety w ostatecznej wersji dokumentu nie znalazło się przeniesienie Bydgoszczy do sieci bazowej TEN-T.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
  • Sondaż na dwa tygodnie przed wyborami. Tak prognozuje się nam przyszłość Europy

    Polscy politycy emocjonują się głównie krajowymi sondażami, ale wynik polskich wyborów będzie miał zaledwie kilku procentowy wpływ na to jak będzie wyglądał układ w Parlamencie Europejskim, bowiem wybieramy jedynie 53 przedstawicieli z ponad 700. Przyjrzyjmy się zatem dzisiejszemu sondażowy Politico.

  • Kampania wyborcza między Brukselą, a Warszawą i Bydgoszczą (komentarz wyborczy)

    Za dwa tygodnie będziemy wybierać 53 przedstawicieli Polski w Parlamencie Europejskim, a może lepiej napisać, że blisko pół miliarda europejczyków wybierze swoich 720 przedstawicieli. Kampania wyborcza trwa bowiem na całym kontynencie, choć w każdym kraju jest ona inna, do tego stopnia, że można powiedzieć, że politycznie to nie jest komplementarne. Postaram się jak najkrócej pokazać czym polska kampania różni się od tej ogólnoeuropejskiej oraz na przykładach w różnych państwach UE.

Wiadomości z regionu