Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: środa, 24 kwiecień 2024

W ostatnim czasie Wisła w okolicach Bydgoszczy wynosiła blisko 300 centymetrów – jak porównamy to z okresem funkcjonowania promu w ubiegłym roku (maj – październik), gdy przez sporo dni prom nie pływał z powodu zbyt niskiego stanu Wisły – są to wręcz warunki idealne. W marcu warunki wydawały się jeszcze lepsze. Póki co w tym roku przeprawa promowa nie ruszyła, a opinia publiczna właściwie zapomniała o tym, że przed rokiem zainaugurowano prom w tym miejscu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę około godziny 12:31 w Strasburgu Parlament Europejski przyjął ostateczny kształt rewizji transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Cieszyć mogą się politycy związani z poprzednim polskim rządem, bowiem w nowych dokumentach zapisano powstanie CPK oraz szybkiej kolei według planów rządu Mateusza Morawieckiego. Mniej radości możemy mieć w Bydgoszczy, bowiem nie udało się podnieść rangi węzła bydgoskiego na węzeł sieci bazowej. Rewizja sieci TEN-T przynosi jednak pewne korzystne zmiany dla naszego regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obradująca w środę Rada Krajowa Platformy Obywatelskiej zatwierdziła listy kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 9 czerwca. Listę w kujawsko-pomorskim otworzy jak można było się spodziewać europoseł Krzysztof Brejza. Tutaj nie było niespodzianki, choć jeszcze kilka tygodni temu jego kandydatura nie była taka pewna.

Opublikowano w Regionalne

Inowrocławskie Kopalnie Soli i zakłady grupy Ciech to swego rodzaju naczynia połączone, choć te podmioty są całkowicie od siebie niezależne. Zakłady sodowe Ciechu potrzebują jednak solanki, a te wydobywa Solino. Związkowcy z Solidarności przy Solino alarmują, że złoża powoli się kończą, dlatego wnioskują do ministra aktywów państwowych o uruchomienie nowej kopalni – w ich opinii najlepszą lokalizacją będzie Damasławek, gdzie powstają magazyny gazowe.

Opublikowano w Inowrocław

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Bydgoszczy odrzucił skargę Bydgoskiego Forum Ekologicznego, które domagało się unieważnienia decyzji środowiskowej dla budowy terminalu Bydgoszcz-Emilianowo. Oznacza to, że pozostaje w obiegu prawnym decyzja środowiskowa z rygorem wykonalności i inwestycja może być kontynuowana.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwotnie nie była to planowana sesja Rady Miasta, ale nagromadziły się sprawy w których trzeba podjąć uchwały. Radni podjęli dzisiaj ważną uchwałę w sprawie przekazania Szpitala Miejskiego Politechnice Bydgoskiej. Rada obradowała w składzie wybranym w 2018 roku – radni wybrani na VIII kadencję swój mandat pełnić będą do przyszłego wtorku, dopiero w maju ślubowanie będą składać radni, których wybraliśmy 7 kwietnia.

Opublikowano w Bydgoszcz

W 1807 roku do życia powołano Księstwo Warszawskie w skład którego weszła Bydgoszcz, stając się nawet stolicą departamentu obejmującego Toruń, tereny na zachód od Piły oraz część dzisiejszego województwa warmińsko-mazurskiego. Rozpoczął się okres który można wyłączyć spod zaboru pruskiego, co do zasady Księstwo było niepodległe, ale jego politykę kreowali Francuzi. W dziejach Bydgoszczy był to ciekawy okres.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu