Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 30 kwiecień 2024

Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci Ludzi Pracy – zostawmy już na boku jego całą genezę, aby nie przedłużać, a także zostawmy wypowiedzi z wieców politycznych, które zapewne się dzisiaj pojawią w przeróżnych miastach, bo żyjemy w czasie przełomu, który ciężko ,,ogarnąć” politykom żyjącym w perspektywie od wyborów do wyborów. Obserwujemy właśnie rewolucję widząc jak znikają jedne zawody, a w ich miejsce powstają kolejne.

Opublikowano w Regionalne

A z Pragi można by się łatwo dostać pociągiem np. do Budapesztu czy Wiednia, Póki co jednak bezpośredniego pociągu z Bydgoszczy do stolicy Czech nie mamy, a przesiadka przez Warszawę znacznie wydłuża podróż, ewentualnie jest krótsza podróż z przesiadką w Berlinie, ale nie jest tanio i nie każdy się sprawnie porusza w Niemczech. Absurdem w tej sytuacji jest to, że czeski prywatny przewoźnik chciał z Bydgoszczy do Pragi jeździć już od przełomu lat 2021/2022, ale toczy cały czas bój z urzędnikami i monopolistą PKP Intercity.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 30 kwiecień 2024 15:07

Wyjątkowe rzeźby na wyjątkową okazje

1 maja 2004 roku uroczyście odsłonięto rzeźbę przechodzącego przez rzekę autorstwa częstochowskiego artysty Jerzego Kędziory. Dzisiaj nikt nie wyobraża sobie Bydgoszczy, a w szczególności Mostu Staromiejskiego przez tej rzeźby, która stała się jednym z symboli miasta. Dzisiaj nie ma sensu jednak skupiać się na Przechodzącym, bowiem w przestrzeni miasta pojawiło się więcej rzeźb balansujących, niektórzy mówią, że to są jego bracia - być może wpadli na 20 urodziny..

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 30 kwiecień 2024 13:45

Inowrocławscy radni zakończyli kadencję

W poniedziałek 29 kwietnia Rada Miejska w Inowrocławiu zebrała się po raz ostatni w tej kadencji i po raz ostatni w tym składzie, bo wyborach doszło do sporych roszad, np. część radnych została wybrana do powiatu, z kolei w Radzie pojawi się kilka nowych twarzy. Poniedziałkowa sesja była dość szybka i polegała na podjęciu w sprawie wyborów uzupełniających ławników.

Opublikowano w Inowrocław

W pierwszym półroczu 2025 roku Polska drugi raz w historii będzie sprawować prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Minister sprawiedliwości prof. Adam Bodnar chce, aby przeciwdziałanie strategicznym pozwom było jednym z priorytetów polskiej prezydencji. Unijne regulacje są na tyle rewolucyjne, że mają przewidzieć nawet karania pozywających, gdy zostanie stwierdzone, że ich intencją jest przeciwdziałanie krytyce.

Opublikowano w Regionalne

Jako ostatnia swoich liderów list ujawniła Trzecia Droga, zgodnie z naszymi przewidywaniami w kujawsko-pomorskim będzie to polityk związany z PSL. Listę TD w naszym województwie otworzy senator, a w przeszłości przewodniczący Sejmiku Województwa Ryszard Bober.

Opublikowano w Regionalne

Radny Szymon Róg w swojej interpelacji poruszył problem gołębich odchodów na Rondzie Jagiellonów, które psują estetykę przystanku tramwajowego. Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej odpowiada, że ta przestrzeń je czyszczona, ale w praktyce to jest walka z wiatrakami, bo po kilku dniach pojawiają się one na nowo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Mieszkańcy Włocławka i okolic w lipcu będą raz jeszcze głosować

    Niedzielnymi wyborami do Parlamentu Europejskiego zakończyliśmy w Polsce maraton wyborczy, który rozpoczął się jesienią. Były to politycznie bardzo intensywne miesiące – teraz większość Polaków czeka rok bez wyborów, bowiem dopiero w maju będziemy wybierać Prezydenta RP, potem będą wybory parlamentarne, ale to jeżeli nie dojdzie do szybszego skrócenia kadencji – dopiero końcówka 2027 roku.

  • Warty około 10 miliardów projekt utkwił na 7 lat w postępowaniu środowiskowym

    Modernizacja magistrali węglowej to kluczowy dla naszego województwa projekt infrastrukturalny, wart jest on około 10 mld zł i sfinansowany ma być w dużej mierze z Unii Europejskiej. Problem jest jednak taki, że do dzisiaj RDOŚ w Bydgoszczy nie wydał decyzji środowiskowej w I instancji. Na początku kwietnia pisaliśmy, że RDOŚ ustanowił jako nowy termin 4 czerwca br. W ubiegłym tygodniu zamiast zapowiadanej decyzji środowiskowej mamy nowy termin – 5 sierpnia. Nie jest jednak nigdzie napisane, że nie będą wyznaczane jeszcze kolejne i kolejne nowe terminy.

Wiadomości z regionu