Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 01 czerwiec 2024

Nowe sposoby odzyskiwania wody ze ścieków, dron z kamerą 5K kontrolujący sieć kanalizacyjną, komunikacja w chmurze. XXX Jubileuszowe Międzynarodowe Targi WOD-KAN dobiegły końca. Dały jednak początek dla współpracy pomiędzy wystawcami a przedsiębiorstwami wodociągowo-kanalizacyjnymi. Największa tego typu impreza branżowa w Polsce i jedna z największych w Europie odbyła się w Bydgoszczy w dniach 27-29 maja 2024 r.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po kilku latach przerwy zawody Strongman wróciły do Bydgoszczy, w sobotnie po południe zmagania sześciu silnych mężczyzn obserwować można było przed galerią Focus Mall. Najsilniejszy okazał się Paweł Piskorz, na co dzień policjant z warmińsko-mazurskiego. W Bydgoszczy udowodnił, że zapracował sobie na przydomek najsilniejszego policjanta w Polsce.

Opublikowano w Sport

Na dzień 31 marca w Polsce uprawnionych do głosowania było nieco ponad 29 mln wyborców – oznacza to, że jeden mandat europoselski przypaść powinien na około 547 tys. wyborców, kujawsko-pomorskie ma ponad 1,5 mln wyborców, co daje normę przedstawicielską na poziomie 2,8 mandatu, czyli po zaokrągleniu 3 mandaty. Według sondaży będziemy mieli najprawdopodobniej 2 mandaty, w ostatnich 5 latach również reprezentowało nas 2 europosłów.

Opublikowano w Regionalne

Na dzień przed zawodami wioślarskimi sportowcy z całej Europy wzięli udział w treningach, aby zapoznać się z torem regatowym i poćwiczyć przed weekendową rywalizacją. Po południu odbyło się losowanie torów, a wieczorem miało miejsce oficjalne otwarcie Mistrzostw Europy Juniorów U-19.

Opublikowano w Kruszwica

Nocnym rajdem inauguracyjnym rozpoczęła się rywalizacja miast i obszarów metropolitalnych o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Bydgoszcz po raz kolejny bierze w niej udział jako Metropolia Bydgoszcz wraz z sąsiednimi samorządami. Dla najbardziej aktywnych rowerzystów w naszej metropolii będą nagrody, ale celem Rowerowej Stolicy Polski jest przede wszystkim motywowanie do jazdy na rowerze i promowanie go jako środka transportu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu