Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: niedziela, 02 czerwiec 2024

Przez kilka lat gmina Kruszwica prowadziła spór sądowy z operatorem energetycznym Tauronem, który dotyczył wysokości podatku od wiatraków zlokalizowanych na terenie gminy. W latach 2012-2018 gmina miała naliczyć na Tauron podatek zawyżony o około 1,7 mln zł. Od 2018 roku Tauron stara się o zwrot tych pieniędzy. Sprawa trafiła do sądu.

Opublikowano w Kruszwica
niedziela, 02 czerwiec 2024 20:11

Ściąga i poradnik przed eurowyborami

Równo za tydzień odbędą się eurowybory – wiele osób może sobie zadawać na dzisiaj pytanie na kogo głosować? Postaramy się pomóc w tym poprzez przybliżenie kluczowych dla konkretnych grup politycznych zagadnień. Na eurowybory musimy bowiem patrzeć nie tylko przez pryzmat polskich partii, ale nowego Parlamentu Europejskiego, bowiem to na tym szczeblu zadecyduje się w jakim kierunku pójdzie Unia Europejska. Ograniczymy się jednak tylko do tych europejskich grup politycznych, które są obecne w Polsce.

Opublikowano w Regionalne
niedziela, 02 czerwiec 2024 16:04

Zakończono modernizację trasy Bydgoszcz-Toruń

Bydgoszcz z Toruniem łączy nazywana drogą śmierci droga krajowa nr 10, alternatywnym szlakiem jest droga krajowa nr 80 od Mostu Fordońskiego przez Przysiek do Torunia. Istotniejszych planów jej modernizacji nie ma, ale jesteśmy po jej remoncie, zatem jej stan się poprawił.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu