Jesteś tutaj: HomeNakielskiArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 06 czerwiec 2024

Słupsk i związana z nim funkcjonalnie nadmorska Ustka pod względem infrastrukturalnym leżą trochę na uboczu – w planach jest jedynie budowa drogi S6, która skomunikuje Słupsk z Trójmiastem i Szczecinem. Żeby dojechać do Warszawy to trzeba będzie jednak i tak jechać nieco na około. Nie powinno zatem dziwić, że od wielu lat pojawia się w tym mieście dyskusja o budowie drogi ekspresowej do Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Za kilka tygodni spółce Terminal Intermodalny Bydgoszcz-Emilianowo skończą się środki na bieżące funkcjonowanie, w takiej wypadki jej prezes powinien ogłosić upadłość. Głównym właścicielem spółki jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który nie chce dołożyć pieniędzy, zatem stanowi to zagrożenie dla dokończenia procesu inwestycyjnego związanego z budową terminalu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Lewica na konferencji prasowej w Bydgoszczy przedstawiła swój postulat zakazania bezpłatnych staży – uczeń czy student za miesiąc stażu mieliby otrzymywać przynajmniej 3,5 tys. zł wynagrodzenia – 10 zł to jest dalej więcej niż dostają młode osoby na darmowych praktykach i stażach – postulował nr 3 na liście Lewicy Michał Orzechowski z Grudziądza. Kandydat ma 22-lata, jest tym samym jednym z najmłodszych kandydatów w naszym okręgu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę z inicjatywy III Liceum Ogólnokształcącego odbyły się tegoroczne Mistrzostwa Szkół Średnich w smoczych łodziach. Reprezentanci bydgoskich szkół średnich rywalizowali na Starym Kanale Bydgoskim, w malowniczym otoczeniu Plantów, czym wzbudzili też spore zainteresowanie przechodniów i osób na spokojnie śledzących rywalizację na ławeczkach.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 06 czerwiec 2024 06:30

Powstała monografia o bydgoskich autobusach

,,Bydgoskie Autobusy” - to tytuł monografii autorstwa bydgoskich pasjonatów komunikacji miejskiej Stanisława Sitarka i Dariusza Falkowskiego, którzy w przeszłości wydali podobną monografię, ale o bydgoskich tramwajach. Zawarta historia obejmuje opis od czasów ich zarania aż po czasy współczesne. Aby poszczególne tematy były czytelne, podzielono ją na poszczególne rozdziały i przedstawiono w formie kalendarium.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
  • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

    Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

  • Marszałek marzy o porcie rzecznym, a perspektywy kaskadyzacji Wisły się oddalają

    - Mam nadzieję, że ranga i włączenie się rządu w tej projekt spowodują, że E40, czyli również Emilianowo będzie miało większą szansę realizacji, podobnie jak Solec Kujawski – mówił na poniedziałkowej sesji Sejmiku Województwa marszałek Piotr Całbecki. Trzeba wypowiedź od razu sprostować, że Emilianowo nie leży w pobliżu żadnej drogi wodnej i nie wiadomo o co chodzi marszałkowi, ale to już zostawmy. Z tej wypowiedzi wynika, że marszałek Całbecki wciąż widzi duże nadzieje, że Wisła będzie wykorzystywana do transportu towarowego.

Wiadomości z regionu