Jesteś tutaj: HomePolecaneProfesjonalne serwisowanie maszyn budowlanych - na czym się skupiać?

Profesjonalne serwisowanie maszyn budowlanych - na czym się skupiać?

Napisane przez  Administrator Opublikowano w Polecane niedziela, 07 maj 2017 20:14

Zastanawiałeś się kiedyś, co zrobisz, jeśli któraś z Twoich maszyn budowlanych będzie miała awarię? Przyznasz, że nie jest to zbyt optymistyczny scenariusz, tym bardziej, że na pewno nie możesz sobie pozwolić na jakiekolwiek przestoje w działaniu sprzętu, ponieważ oznacza to dla Ciebie niemałe straty finansowe. Niemniej jednak, wielu awariom można skutecznie zapobiegać i już podpowiadamy w jaki sposób Ty również możesz to zrobić.

 

Regularne przeglądy sprzętu

Zdecydowanie jedna z najważniejszych rzeczy, o których zapomina się w firmach budowlanych. Tymczasem, okazuje się, że w firmach, gdzie maszyny są często eksploatowane warto jest codziennie zrobić taki podstawowy przegląd swojej maszyny. Dzięki temu można od razu wychwycić jakiekolwiek nieprawidłowości i zadbać o to, aby nie doszło do całkowitego unieruchomienia maszyny. Oczywiście nie chodzi tutaj o pełny przegląd, typu element po elemencie, bowiem na to nie starczyłoby czasu. Mówimy tutaj o podstawowych sprawach, takich jak szczelność węży, czy też jakieś luzy w kluczowych częściach maszyny. Taki przegląd bez większych trudności może wykonywać operator danej maszyny.

 

Zatrudnij doświadczonego mechanika

Jeśli Twoja działalność nie należy do najmniejszych, to dobrym pomysłem może być zatrudnienie osoby, która na bieżąco będzie naprawiała wszystkie maszyny i zawsze będzie w gotowości, kiedy coś się zepsuje.

 

Szczegółowe kontrole

Poza takimi małymi przeglądami, każda maszyna powinna przejść co jakiś czas konkretną kontrolę, która będzie przeprowadzona przez profesjonalistów i w razie problemów na pewno wszystkie wykaże. W ten sposób można dowiedzieć się o problemach, których nawet nie przypuszczałeś, bowiem kompletnie nic na to nie wskazywało.

 

Najlepiej zatem udać się na dobrą stację diagnostyczną lub do mechanika, który będzie w stanie wyłapać wszelkie nieprawidłowości w działaniu poszczególnych elementów.

 

Jak zatem widzisz, jest kilka sposobów na to, aby skutecznie minimalizować ryzyko jakichkolwiek problemów. Jest to o tyle ważne, że każdy przestój w czasie realizowania zlecenia może Cię naprawdę niemało kosztować. Właśnie z tego powodu powinieneś zwrócić uwagę na to, aby zawsze operować w pełni sprawnym sprzętem i nie martwić się o to, że coś się zepsuje.

 

Oczywiście, na niektóre zdarzenia nie możesz mieć żadnego wpływu i czasami, mimo, że zapewniasz cały serwis maszyn budowlanych, i tak się zepsują. Niemniej jednak, jesteś w stanie skutecznie minimalizować takie scenariusze.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?