Jesteś tutaj: HomeRegionMniej niż 2/3 najstarszych roczników się zaszczepiło (szczegółowy raport)

Mniej niż 2/3 najstarszych roczników się zaszczepiło (szczegółowy raport)

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne niedziela, 09 maj 2021 09:58
Mniej niż 2/3 najstarszych roczników się zaszczepiło (szczegółowy raport) Fot: gov.pl

Z danych Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wynika, że do piątku pełne zaszczepienie posiadało 8,3% mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego, zaś częściowe 23,3%. Dominuje preparat Pfizera (ponad 71% wszystkich szczepień). Największy wzrost w ostatnich 2 tygodniach – od momentu publikacji naszego wcześniejszego raportu – widoczny jest w grupie wiekowej 18-59.

 

Jeżeli chodzi o populację 80+ to częściowe zaszczepienie posiada 59% populacji, zaś pełne 47,6% (mowa o kujawsko-pomorskim). Dwa tygodnie temu było to 56 i 41,8%. Liczba osób, które się zaszczepiły po raz pierwszy wzrosła zaledwie o 3 punkty procentowe. Oznacza to, że trzeba się liczyć z tym, że w tej grupie wiekowej ostatecznie zaszczepi się niewiele ponad 60% populacji.

 

 

 

Większą dynamikę widać już w grupie 60-79, gdzie w piątek częściowo zaszczepione było 57,8% populacji, gdy 2 tygodnie temu było to 46,1%. Można założyć, że prawdopodobnie za dwa tygodnie wyszczepialność procentowa w grupie 60-79 będzie wyższa od grupy 80+.

 

 

W grupie 18-59 kontakt przynajmniej z jedną dawką miało tylko 16,3% populacji, ale ta grupa wiekowa – ponad dwukrotnie większa od grupy 60+ - dopiero w ostatnich dniach mogła zacząć się szczepić. W tej grupie wykonano w ostatnich 14 dniach ponad 85 tys. szczepień, co jest najbardziej widocznym przyrostem.

 

 

szczep5

 

szczep6

 

Warte obejrzenia

   

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

W walce o środki dla Bydgoszczy w ramach Krajowego Planu Odbudowy na drogi i pomoc przedsiębiorcom oraz likwidację zanieczyszczeń po Zachemie...

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Czwartek, 18 marca 2021