Jesteś tutaj: HomeRegionNa dniach przetarg na dalszy odcinek S-5

Na dniach przetarg na dalszy odcinek S-5

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne środa, 23 czerwiec 2021 11:23
Na dniach przetarg na dalszy odcinek S-5 Graf: GDDKiA

W kujawsko-pomorskim do ukończenia zostały jeszcze trzy odcinki drogi ekspresowej S-5, która po zakończeniu prowadzonych budów zakończy się na węźle z autostradą A1 w Nowych Marzach. Na dniach Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetarg na opracowanie studium na nowy odcinek z Nowych Marz do Ostródy.

W Ostródzie droga S-5 w przyszłości będzie się łączyć z istniejącą drogą S-7 (na Elbląg) oraz istniejącą S-51 na Olsztyn. Docelowo dzięki temu zyskamy atrakcyjne skomunikowanie nie tylko z Olsztynem, ale też Białymstokiem i państwami bałtyckimi.

 

W ramach prac na Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowym wytyczony ma zostać najbardziej optymalny wariant skomunikowania Nowych Marz z Ostrodą oraz uzyskana dla niego decyzja środowiskowa. Prace przygotowawcze nad inwestycją według GDDKiA powinny zakończyć się do 2028 roku, stąd też fizycznie budowa ruszy po tym roku.

 

Jest przetarg na pierwszy odcinek S-10

Wczoraj (22 czerwca) GDDKiA ogłosiła natomiast przetarg na pierwszy odcinek drogi S-10 pomiędzy Bydgoszczą i Toruniem. Chodzi o liczący okolo 8 km odcinek Stryszek/Bydgoszcz Południe – Emiianowo (część mediów informowała o ogłoszeniu przetargu już w piątek, ale stało się to dopiero wczoraj). Firmy zainteresowane budową tego odcinka mogą oferty skladać do 28 lipca.

Warte obejrzenia

   

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Rząd chce zaorać regionalne porty lotnicze, w tym bydgoski? Pytam w Sejmie... W 2022 roku latać będą tam samoloty czy latawce?