Jesteś tutaj: HomeRegionKazimiera Szczuka zachęcała do glosowania na kandydatów Twojego Ruchu do Sejmiku

Kazimiera Szczuka zachęcała do glosowania na kandydatów Twojego Ruchu do Sejmiku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Regionalne wtorek, 04 listopad 2014 15:50

O ile w wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy partia Janusza Palikota idzie pod wspólnymi listami z SLD, to w wyborach do Sejmiku kandydaci Twojego Ruchu startują pod swoim szyldem. Do głosowania na nich zachęcała dzisiaj Kazimiera Szczuka, jedna z ikon walki o równouprawnienie w Polsce, która była kandydatką z kujawsko-pomorskiego do Parlamentu Europejskiego.

Na początku poseł Łukasz Krupa przyznał, że mimo iż partia boryka się z dość widocznym wewnętrznym kryzysem po przegranych wyborach europejskich, to struktury cały czas funkcjonują, czego dowodem jest wystawienie list do 80% Sejmików w Polsce, w tym województwie kujawsko-pomorskim.

 

- W województwie kujawsko-pomorskim trafiłam na tak świetnych ludzi, którzy pomagali mi w kampanii, z którymi powstały tak silne więzi. Było to dla mnie budujące, nie traciłam nadziei, bo ten projekt jakim jest Twój Ruch ma tak świetnych ludzi, że jeszcze nie zginęliśmy. Wyjątkowo na tle całego kraju będą zachwalała kujawsko-pomorskie. Są to wspaniali ludzie – mówiła Kazimiera Szczuka, która następnie przedstawiła liderów do Sejmiku w okręgach z zachodniej części województwa.

 

- Kandydaci do Sejmiku to są osoby, które poznałam bardzo dobrze. Karol Zamojski jest jeszcze moim dawnym kolegą z partii Zielonych. Specjalistą od zielonej energii i gospodarki. Może on kandydować ze swojego rdzennego miejsca urodzenia, czyli jest zakorzenionym grzybem, a nie żadnym spadochroniarzem – kontynuowała Szczuka. Zamojski jest liderem w okręgu nr 2 (powiaty: bydgoski, nakielski, sępoleński, tucholski, świecki).

 

- Wioletta Nowacka to moja przyjaciółka, bardzo zaangażowana w działalność na rzecz równości płci. Działaczka Ruchu Kobiet Twojego Ruchu – reklamowała liderkę listy w okręgu nr 1 (Miasto Bydgoszcz).

 

- Nie jesteśmy tylko ekspertami, ale również tworzymy miejsca pracy – mówiła z kolei o Henryku Kucharczyku z Inowrocławia, który przewodniczy liście Twojego Ruchu w okręgu nr 5 (powiaty: inowrocławski, mogileński, radziejowski, żniński).

 

Kazimiera Szczuka wraz z Wiolettą Nowacką i Karolem Zamojskim

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30