Jesteś tutaj: HomeRegionBądźmy odpowiedzialni za wspólną przyszłość

Bądźmy odpowiedzialni za wspólną przyszłość

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Regionalne sobota, 15 listopad 2014 22:06

Demokracja jest nie tylko dla wykształconych i sprytnych, ale także i przede wszystkim dla uczciwych i cnotliwych obywateli – mówił prymas Józef Glemp, syn Kujawskiej ziemi. Dzisiaj jako mieszkańcy tej ziemi będziemy decydować o tym, kto będzie rządził naszymi małymi ojczyznami. Nie pisze bowiem nic odkrywczego, gdy podkreślam, że są to tak naprawdę najważniejsze wybory.

Dzisiaj wybierzemy naszym miejskich radnych oraz prezydentów, burmistrzów i wójtów. Zdecydujemy o tym kto będzie rządził naszą gminą, czyli władzy będącej najbliżej obywateli. Tej, która decyduje o tym, co nas bezpośrednio otacza. O polityce spółek komunalnych o tym, w jakim kierunku pójdą nasze samorządy. Wybór odpowiednich przedstawicieli to wielka odpowiedzialność, zachęcam zatem, do poświecenia chociażby kilkudziesięciu minut, na podjęcie świadomego wyboru.

 

W lokalu wyborczym zdecydujemy dzisiaj także o tym, kto będzie zasiadał w Sejmiku województwa. O tym, kto wybierze marszałka województwa i jaką ono drogą pójdzie.

 

Zdaje sobie sprawę z tego, że dzisiejszy poziom debaty publicznej jest niski i samo słowo ,,wybory” wywołuje wśród wielu mieszkańców wstręt. Nie wykorzystując jednak swoich demokratycznych praw sprawicie, że zapewne nic się w tej materii nie zmieni. Niska frekwencja sprawi bowiem, że najprawdopodobniej niektórzy wybrani przedstawiciele trafiądo samorządu z przypadku, gdyż wybór nie będzie odzwierciedlał woli całego społeczeństwa.

 

Szanowni Państwo, czytelnicy Portalu Kujawskiego, nasza redakcja zawsze starała się stać po stronie mieszkańców, potrafiliśmy psuć wiele nerwów polityków, chcąc jak najbardziej bronić Waszego interesu. Chcąc kontynuować dzieło budowania lepszej przyszłości dla naszego regionu, raz jeszcze apeluje o pójście na wybory.

 

Demokracja jest przedsięwzięciem, które gwarantuje, że otrzymujemy nie lepsze rządy niż te, na które zasługujemy – George Bernard Shaw.

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30