Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 16 lipiec 2013

Przy ulicy Gdańskiej stanął samochód, który reklamuje jeden z lokali gastronomicznych. Reklamy naklejone zostały także na szyby, co uniemożliwia szybkie podjęcie nim jazdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Pierwsze miesiące 2013 roku okazały się zabójcze dla budżetu państwa. Wpływy z tytułu podatków były niższe niż zakładano, za to bardzo szybko rósł deficyt. Maj i czerwiec okazały się już bardziej łaskawe, ale na wykonanie założone planu budżetowego nie ma szans.

Opublikowano w Regionalne

Pod koniec czerwca w powiecie nakielskim było zarejestrowanych 6558 osób bezrobotnych, jest to o prawie 200 mniej niż miesiąc wcześniej. Sezonowy spadek bezrobocia notowanych jest w całym kraju.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Jutro o godzinie 18 w ramach ,,Podwórka z kulturą” odbędzie się debata na temat przyszłości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Nie będzie to jednak akademicka dyskusja, gdyż jej organizatorom zależy na tym, aby każdy z bydgoszczan mógł wyrazić swoją opinie co należy na UKW zmienić i jak tej uczelni pomóc.

Opublikowano w Bydgoszcz

Przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej odwiedzili biura bydgoskich posłów Platformy Obywatelskiej, którzy nie chcieli przyjąć w Sejmie zapisów, że zbrodnia Wołyńska była ludobójstwem.

Opublikowano w Bydgoszcz

,,Europa to my!” – to konkurs pod patronatem medialnym Radia Zet, w którym internauci wybierają najpiękniejsze miejsce w Polsce, które zmieniły się dzięki unijnemu dofinansowaniu. Do finałowej dziesiątki dostały się nocne zdjęcia Marka Mielcarka przedstawiające piękno Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław

Zakończona rewitalizacja wzdłuż bulwarów pomiędzy mostem kolejowym na Jachcicach a Mostem Królowej Jadwigi (przy hali Astorii) zachęca do spacerów i rowerowej aktywności. Gorze jest, gdy wzdłuż Brdy udajemy się w kierunku Mostów Solidarności, gdzie nawierzchnia nie jest zbyt przyjazna.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 16 lipiec 2013 12:12

Dyktat czy rozwój?

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni najnowszymi  rankingami zamożności miast wojewódzkich.   Wynika z nich, że Bydgoszcz zajmuje 17, przedostatnie miejsce, mając za  sobą jedynie najbiedniejszy Gorzów Wielkopolski. Stawkę zamykają Bydgoszcz i Gorzów Wielkopolski, które zgodnie z chorym systemem dwuwładzy, pozbawione urzędów marszałkowskich mają ograniczany wpływ na rozwój regionu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek na posiedzeniu Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego rozmawiano o Strategii Rozwoju Województwa 2020 z udziałem wicewojewody Zbigniewa Ostrowskiego i wicemarszałka Edwarda Hartwicha. Był to ostatni dzień konsultacji społecznych nad projektem tego dokumentu, z informacji jakie uzyskaliśmy wczoraj przed południem, złożono około 220 uwag.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31