Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 lipiec 2013

Pedagogika, administracja publiczna, administracja – to kierunki, których absolwenci mają duże problemy ze znalezieniem pracy. Mimo to, jak wynika z danych jakie przekazuje UKW cieszą się one nadal dużym zainteresowaniem młodych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kontrowersyjne nadanie przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski dla marszałka Piotra Całbeckiego, było odpowiedzią na prośbę wojewody Ewy Mes. Order nadany był za zasługi dla rozwoju województwa i polskiej samorządności.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 18 lipiec 2013 16:43

Pod Inowrocławiem rozbił się szybowiec

Należący do aeroklubu bydgoskiego szybowiec, rozbił się około południa na polach uprawnych Jacewie koło Inowrocławia. 57-letni pilot trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Opublikowano w Inowrocław

Inowrocławscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami Służby Celnej skontrolowali kruszwickie targowisko. Zabezpieczono po 500 paczek papierosów, 5 kg tytoniu oraz 9,5 litra spirytusu, które nie posiadały polskich znaków akcyzy. Zatrzymano także 35-letniego inowrocławianina, który był właścicielem kontrabandy.

Opublikowano w Inowrocław

Zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości nominacja byłego prezesa Zachemu na stanowisko prezesa spółki ProNatura to ewidentny skandal. Wcześniej tę nominacje krytykował jeden z działaczy SLD Grzegorz Gruszka, któremu jak informuje jedna z bydgoskich gazet, Konrad Mikołajski miał grozić sądem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 lipiec 2013 13:47

Na kolei zanosi się wielki paraliż

Kilka miesięcy temu krajowe media informowały o paraliżu kolejowym na Dolnym Śląsku. Bardzo prawdopodobne, że podobna sytuacja w grudniu czeka kujawsko-pomorskie. Wszystko za sprawą braku porozumienia pomiędzy Arrivą a Przewozami Regionalnymi.

Opublikowano w Regionalne
czwartek, 18 lipiec 2013 13:14

Bydgoszcz nisko w rankingu Rzeczpospolitej

Dziennik ,,Rzeczpospolita” opublikował swój coroczny ranking miast na prawach powiatu. Najlepiej w  tym roku wypadł Sopot, Bydgoszcz znajduje się dopiero w trzeciej dziesiątce.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę w ramach ,,Podwórka z kulturą" poprowadzonego przez radnego Stefana Pastuszewskiego, dyskutowano o przyszłości Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, który za 2 lata może stracić status uniwersytetu szerokoprofilowego. Dyskusja na ten temat jest niezwykle ważna, gdyż społeczność Bydgoszczy o Uniwersytet walczyła ponad 100 lat.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Grudzień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31