Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 październik 2014
środa, 08 październik 2014 23:33

Kandydaci do Rady Miejskiej w Inowrocławiu

Wybory do samorządu inowrocławskiego odbędą się eksperymentalnie w ramach jednomandatowych okręgów wyborczych, stąd też w porównaniu z innymi samorządami kandydatów jest stosunkowo mało.

Opublikowano w Niezbędnik wyborczy

W wyborach do Rady Miasta Bydgoszczy idą pod wspólnym szyldem, lecz do Sejmiku Twój Ruch wystawia konkurencyjną listę wobec SLD Lewica Razem. Lider bydgoskiej młodzieżówki Twojego Ruchu Mateusz Stefański nie kryje oburzenia zachowaniem radnych SLD w głosowaniu nad planem transportowym.

Opublikowano w Regionalne

We wtorek na konferencji prasowej przewodniczący Rady Miasta Bydgoszczy Roman Jasiakiewicz apelował, aby środki na rekultywacje zanieczyszczonych przez Zachem terenów znalazły się w budżecie państwa na rok 2015. O to z kolei dzisiaj zapytał w debacie budżetowej w Sejmie ministra Mariusza Szczurka poseł Piotr Król, ale na odpowiedź przyjdzie mu poczekać kilka dni.

Opublikowano w Bydgoszcz

W niedzielę zasugerowałem rozważenie rozwiązania, które sprawiłoby, że mieszkańcy płacący podatki w Bydgoszczy mieliby tańsze przejazdy komunikacją publiczną, a w przyszłości nawet dostęp do miejskich instytucji kultury. Zagłębiając się w ten pomysł bliżej zauważyłem, że pionierem takiego działania od kilku miesięcy jest Warszawa.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 październik 2014 12:37

Co z polską koleją zrobi komisarz Johannes Hahn

Przyjęty w ubiegłym tygodniu plan transportowy oraz propozycja inwestycji zapisanych w Regionalnym Programie Operacyjnym pokazuje jasno, że kujawsko-pomorskie nie jest zainteresowane zbytnio rozwijaniem kolei poza BiT City. Sęk jednak w tym, że RPO musi zatwierdzić Unia Europejska, która chce, aby w latach 2014-2020 inwestować głównie w kolej.

Opublikowano w Regionalne

Minister Sprawiedliwości Cezary Grabarczyk podpisał dzisiaj rozporządzenie odtwarzające z dniem 1 stycznia 2015 roku 41 sądów rejonowych, które zostały zniesione na mocy tzw. reformy byłego ministra Jarosława Gowina.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 08 październik 2014 11:07

Przedwyborczy chaos zafundowany przez PKW

Dla sprawnego przeprowadzenia wyborów samorządowych Państwowa Komisja Wyborcza wykorzystuje specjalne oprogramowanie komputerowe. Problem jednak w tym, że zamiast pomagać tak naprawdę z powodu swojej awaryjności tylko te prace paraliżuje.

Opublikowano w Regionalne

Do 17 października zgodnie z harmonogramem wyborczym powinni zostać zgłoszeni kandydaci na prezydentów miast, burmistrzów i wójtów. Rejestracje za sobą ma już Marcin Wroński, który jest pierwszym oficjalnym kandydatem na urząd prezydenta Inowrocławia.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 08 październik 2014 09:47

Na węźle zachodnim mamy nowy wiadukt

W ostatnich dniach przy użyciu 500-tonowego żurawia gąsienicowego ,,Herkules” prowadzony był montaż wiaduktu pod linią kolejową nr 131 (Bydgoszcz – Inowrocław). Prace zakończono w poniedziałek, co oznacza, że jeden z etapów przebudowy węzła zachodniego przy ulicy Grunwaldzkiej już za nami.

Opublikowano w Bydgoszcz

W połowie sierpnia relacjonowaliśmy uroczystość wymiany czołgów pomiędzy Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy i Muzeum Broni Pancernej w Bovington. Ten czołg zdobi obecnie wystawę plenerową na Osowej Górze, gdzie w przeszłości budowano pociski V-1. Możliwość zwiedzenia tego miejsca pojawi się w sobotę w ramach wycieczki ,,Bydgoszcz za zamkniętymi drzwiami” organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31