Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 18 listopad 2014

Głos w sprawie planów finansowania połączeń należącej do województwa spółki Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z Włocławka na trasach obsługiwanych przez PKS sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy zabrało Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Plan przejęcia władzy w Radzie Powiatu przez środowisko prezydenta Ryszarda Brejzy legł w gruzach. Platforma Obywatelska uzyskała tylko 3 mandaty, Porozumienie Ryszarda Brejzy 2 mandaty, zaś komitet zastępcy prezydenta Ireneusza Stachowiaka nie przekroczył nawet progu wyborczego. Polskie Stronnictwo Ludowe będzie miało zaś 15 radnych, co daje tej partii większość.

Opublikowano w Inowrocław

Szczątkowe wyniki wyborów do Sejmiku wskazują na zwycięstwo PSL, przy podziale mandatów będą mogli oni liczyć jednak na około 5 radnych, stąd też cały czas największą siłą będzie w tej izbie samorządowej Platforma Obywatelska. Polskie Stronnictwo Ludowe zamierza kontynuować koalicję z PO.

Opublikowano w Regionalne
wtorek, 18 listopad 2014 18:42

Oficjalnie: Dombrowicz w II turze

Dopiero we wtorek popołudniu została oficjalnie podsumowana I tura wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Najwyższe wyniki uzyskali: urzędujący prezydent Rafał Bruski i Konstanty Dombrowicz, którzy spotkają się ze sobą w dogrywce.

Opublikowano w Bydgoszcz

We wtorek Rada Miasta Bydgoszczy spotkała się w kadencji 2010-2014 po raz ostatni. Było ostatnie zdjęcie, refleksje podsumowujące działalność bydgoskiego samorządu. Radni przyjęli także nowy statut Miasta Bydgoszczy, nad którym radni pracowali przez ostatnie miesiące.

Opublikowano w Bydgoszcz

Szczególnie zacięty pojedynek szykuje się w Szubinie, gdzie o fotel burmistrza rywalizują dwaj młodzi kandydaci. Zarówno w Szubinie i Kcyni czeka nas pojedynek pomiędzy kandydatami popieranymi przez SLD i PO.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W niedzielę 30 listopada odbędzie się II tura wyborów prezydenckich w Bydgoszczy. Nadal nie wiemy jednak oficjalnie kto będzie rywalem Rafała Bruskiego. Według nieoficjalnych szacunków ma być to Konstanty Dombrowicz, PKW cały czas jednak oficjalnego stanowiska w tej sprawie nie przedstawiła, a PiS chce ponownego przeliczenia głosów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Prywatna spółka autobusowa PKS z siedzibą w Bydgoszczy na rynku województwa kujawsko-pomorskiego radzi sobie bardzo dobrze, oferując flotę pojazdów o znacznie wyższym standardzie niż należąca do województwa spółka Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy z siedzibą we Włocławku. Marszałek chce jednak pomóc swojemu przewoźnikowi przejąć bydgoski rynek, a instrumenty umożliwiające to posuniecie dali mu pod koniec września radni Sejmiku przyjmując tzw. Plan Transportowy.

Opublikowano w Bydgoszcz
wtorek, 18 listopad 2014 13:12

Kto zostanie nowym posłem?

Na oficjalne wyniki wyborów do Sejmiku poczekamy jeszcze co najmniej kilka godzin, niemalże pewne jest jednak to, że mandat radnego uzyska poseł Jarosław Katulski, który będzie wówczas musiał zrezygnować z funkcji parlamentarnej. Kto wejdzie do Sejmu w jego miejsce? Lista nazwisk jest dość ciekawa.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31