Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 15 luty 2016

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku można było odnieść wrażenie, iż władze województwa poważnie traktują wypowiedzi separatystyczne, które zakładają zmiany w podziale administracyjnym kraju. Rozmawiamy z posłem Pawłem Skutecki, który otwarcie stawia cel polityczny utworzenia województwa bydgoskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Do tej pory stanowiska w agencjach rolnych kojarzyły się z PSL, w kujawsko-pomorskim rozpoczyna się powoli era Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro. Po ARiMR partia ta ma dużą szansę na przejęcie KRUS. Nieoficjalnie mówi się, iż swoje błogosławieństwo dla takiej obsady stanowisko dało Radio Maryja.

Opublikowano w Regionalne

RPD ponowił apel do prezydenta, aby miejskie boiska przy ulic Gdańskiej 163 mogły służyć również Stowarzyszeniu Piłkarskiemu. Ratusz chowa głowę w piasek twierdząc, że nie ma wpływu na decyzje CWZS, zaś związek sportowy brnie dalej w swoich decyzjach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Plan Spójności Komunikacyjnej Drogowej i Kolejowej najprawdopodobniej będzie gotowy w marcu. Na poniedziałkowej sesji Sejmiku marszałek Piotr Całbecki zarzucał bydgoskim radnym, iż próbuje się wmawiać mieszkańcom, iż Zarząd Województwa celowo działa wbrew oczekiwaniom Bydgoszczy. Gorąca dyskusja rozpoczęła się, gdy poruszony został temat linii kolejowej nr 356.

Opublikowano w Bydgoszcz

Artur Zawadzki reprezentujący stronę lepszy-transport-publiczny.org opracował studium przypadku dla Szybkiej Kolei Miejskiej w Bydgoszczy. Warto zapoznać się z opracowaniem.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 15 luty 2016 18:58

Remis Zawiszy z Dynamem Moskwa

W pierwszym sparingu podczas zgrupowania w Hiszpanii piłkarze Zawiszy zremisowali z rosyjskim Dynamem Moskwa 1:1. 

 

Opublikowano w Sport

Radny PiS Maciej Basiński, który jest również wiceprezesem Inowrocławskiego Klubu Dyskusyjnego we wtorek ma złożyć wniosek o zmianę ulicy prezydenta Roosevelta na Żołnierzy Wyklętych. Jest to najważniejsza ulica w Inowrocławiu, przez co Wyklęci mają zostać w sposób najbardziej godny uczczeni.

Opublikowano w Inowrocław

Marszałek Piotr Całbecki przyznał wprost, iż wypowiedzi o możliwym rozpadzie województwa kujawsko-pomorskiego budzą jego niepokój. Tę wypowiedź można odebrać, jako uznanie głosów secesyjnych za poważne, skoro wywołują niepokój samorządu wojewódzkiego. Przeciwdziałać temu ma stanowisko przyjęte przez Sejmik, choć brak jednomyślności radnych nie jest dobrym znakiem.

Opublikowano w Regionalne

Sejmik zaapelował dzisiaj do biskupów, ordynariuszy diecezji znajdujących się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, aby uznali Jana Pawła II za patrona wspólnoty wojewódzkiej.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 15 luty 2016 11:55

Sejmik chce bronić bytu województwa

Na dzisiejsze obrady Sejmiku Województwa wniesiono projekt stanowiska o zachowanie obecnego podziału administracyjnego kraju. Czyli również o zachowanie dalszego bytu województwa kujawsko-pomorskiego.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Maj 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31