Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSkutecki: To toruńska pazerność doprowadzi do upadku województwa kujawsko-pomorskiego

Skutecki: To toruńska pazerność doprowadzi do upadku województwa kujawsko-pomorskiego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 16 luty 2016 00:42

Podczas poniedziałkowej sesji Sejmiku można było odnieść wrażenie, iż władze województwa poważnie traktują wypowiedzi separatystyczne, które zakładają zmiany w podziale administracyjnym kraju. Rozmawiamy z posłem Pawłem Skutecki, który otwarcie stawia cel polityczny utworzenia województwa bydgoskiego.

Szerzej o wydarzeniach na SejmikuSejmik niejednogłośny w sprawie zachowania podziału terytorialnego z 1998 r.

 

Marszałek województwa wyraził niepokój wypowiedziami polityków, którzy kwestionują obecny kształt województwa kujawsko-pomorskiego. Chyba chodziło również o pana?

Myślę, że na pewno, gdyż konsekwencje stoję na stanowisku, iż kujawsko-pomorskiego to sztuczny twór, a moim celem jest województwo bydgoskie, nawet w dalszej przyszłości. Brak zgodności radnych w głosowaniu nad stanowiskiem broniącym obecnego układu administracyjnego to dobry znak, bo jest szansa, na szybsze zmiany administracyjne.

 

Czy to nie jest postulat pochopny?

Ja rozumiem postępowanie marszałka i toruńskich polityków, gdyż obecny układ pozwala ich miastu rozwija się szybciej, kosztem m.in. Bydgoszczy, Włocławka, czy zachodniej części województwa. Ciekawie to podsumował niedawno radny Roman Jasiakiewicz – Toruń jest taką jemiołą Bydgoszczy. Po rozpadzie województwa pozycja polityczna Torunia diametralnie uległaby osłabieniu, dlatego marszałek Całbecki wie o co walczy.

 

Wczoraj przeczytałem na waszym portalu relacje z dyskusji na Sejmiku o inwestycjach drogowych i kolejowych. Myślę, że ludzie przestają już wierzyć w wyjaśnienia marszałka, który próbuje udowodnić nam, że pieniądze z linii kolejowej nr 356 w powiecie nakielskim, trzeba było przenieść w okolicę Torunia, na trasę w kierunku Malborka. To jest dla mnie już pazerność, która doprowadzi do upadku kujawsko-pomorskiego.

 

Warte obejrzenia

 • Dobre wyniki Polaków na Memoriale Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

  Natalia Kaczmarek we wspaniałym stylu wygrała bieg na 400 metrów podczas 6. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy. Kaczmarek zwyciężyła w czasie 49.86 sek., bijąc rekord mityngu. Rekordów mityngu w Bydgoszczy było zresztą więcej, a publiczność zgromadzona na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka nie mogła się nudzić i oklaskiwała też m.in. zwycięstwo Pawła Fajdka w rzucie młotem.

 • Zakończyły się Wioślarskie Mistrzostwa Europy w Kruszwicy. Sportowo Polska jednak nie dominowała

  Za nami kolejna międzynarodowa impreza wioślarska zorganizowana na Gople w Kruszwicy. W niedzielnych finałach dwukrotnie miejsca na podium wywalczyły polskie osady. Wicemistrzowskie tytuły wywalczyli Błażej Barański, Jakub Olszewski, Aleks Narożny i Remigiusz Matulewicz (JM4x) oraz Zuzanna Czaja, Zuzanna Królikiewicz, Anna Solarska i Wiktoria Syrytczyk (JW4x).

Wiadomości sportowe

 • Marszałek chciałby rozmawiać tylko o tym co wygodne, ale to pokazuje kryzys samorządności wojewódzkiej

  Gdy w poniedziałek ukazała się u nas publikacja o tym, że ,,media władzy”, czyli wydawane za nasze pieniądze przez samorządy i tworzone przez urzędników przemilczały krytyczny dla promu w Solcu Kujawskim raport NIK, w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbywała się sesja Sejmiku Województwa. Po wypowiedziach marszałka Piotra Całbeckiego nie należy się specjalnie dziwić, że podlegli mu pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju temat przemilczeli w ramach swoich mediów.

 • Polski budżet wchodzi pod lupę Komisji Europejskiej. To sygnał, że się zadłużamy

  Komisja Europejska otworzyła wobec Polski i kilku innych państw procedurę nadmiernego deficytu – jest to co prawda dopiero pierwszy krok, ale jednocześnie jest to wyraźny sygnał, że musimy przestać rozszerzać wydatki państwa. Zdaniem analityków przyczyną tego jest realizacja socjalnych obietnic wyborczych jak waloryzacja 800+, a także konieczność zwiększenia wydatków na armię, co z kolei spowodowane jest sytuacją międzynarodową.

Wiadomości z regionu