Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 18 luty 2016

Wracamy do tematu ulicy Saperów, którą poruszyliśmy dwa tygodnie. Na nieutwardzonym fragmencie drogi mieszkańcy toczą spór z MWiK, w sprawie rozkopania całej ulicy, w celu wybudowania przyłącza dla jednej działki. Radni ujawniają nowy kontrowersyjny fakt w tej sprawie.

Opublikowano w Bydgoszcz

Poprzedni rząd obiecywał powstanie tej instytucji w Bydgoszczy od 1 stycznia bieżącego roku. I choć projektu ustawy poprzednia Rada Ministrów nie zdążyła nawet skierować do Sejmu, to w Bydgoszczy niektórzy mieli nadzieję, iż Zarząd Dorzecza Wisły powstanie z kilkumiesięcznym opóźnieniem.

Opublikowano w Bydgoszcz
czwartek, 18 luty 2016 19:05

Zawisza ograł Amkar Perm

Kolejny udany sparing bydgoskich piłkarzy. Bydgoszczanie w czwartek na zgrupowaniu w Hiszpanii pokonali rosyjski Amkar Perm 1:0. 

 

Opublikowano w Sport

Czwartek w naszym regionie inaugurował swoją działalność Zespół Parlamentarny ds. Narodowego Programu Rewitalizacji, Rozwoju i Wykorzystania Potencjału Gospodarczego Polskich Rzek. Jego nazwa jest nieco trudna do zapamiętania, ale wobec tej inicjatywy autorstwa posła Pawła Skuteckiego niesione są duże nadzieje. Szczególną radość wyraża prof. Zygmunt Babiński.

Opublikowano w Bydgoszcz

Obradująca w tym tygodniu  Rada Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum opowiedziała się za integralnością Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, czyli przeciwko inicjatywie utworzenia Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy. Sam sposób obradowania może budzić jednak przynajmniej kontrowersje.

Opublikowano w Bydgoszcz

W opinii bydgoskiego stowarzyszenia niezbędnym krokiem dla ratowania integralności województwa kujawsko-pomorskiego powinna być dobrowolna dymisja marszałka województwa Piotra Całbeckiego, który odpowiada za podział środków unijnych w poprzedniej perspektywie finansowej. Niezadowolenie z powodu sposobu rozdziału pieniędzy, jest główną przyczyną głosów secesyjnych w Bydgoszczy i we Włocławku.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30