Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 19 luty 2016

Trwa wizyta wicepremiera Jarosława Gowina w województwie kujawsko-pomorskim, a dokładniej pisząc, w jego wschodniej części. Jak ustaliliśmy nieoficjalnie dojść ma w Toruniu do spotkania z udziałem dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka, rektora UMK prof. Andrzeja Tretyna i prezydenta miasta Michała Zaleskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wójt gminy Sadki Dariusz Grynkiewicz powołał na stanowisko swojego zastępcy Piotra Hemmerlinga, byłego burmistrza Kcyni. Z tego też powodu Hemmerling musiał się zrzec mandatu radnego Rady Powiatu w Nakle.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
piątek, 19 luty 2016 17:57

Rok Solidarności Polsko-Węgierskiej

Dzisiaj Senat podjął uchwałę, w której ogłasza bieżący rok – Rokiem Solidarności Polsko-Węgierskiej. W najbliższym roku obchodzić będziemy 60-tą rocznicę krwawo stłumionych strajków w Poznaniu (28-30 czerwca) w 1956 roku oraz powstania narodowego w Budapeszcie, które wybuchło niedługo później i zakończyło się interwencją wojsk Związku Radzieckiego. Polacy i Węgrzy wyrażali wówczas wzajemną solidarność, stąd też wola uczczenia tych wydarzeń w obu krajach.

Opublikowano w Magyar Hirek

Ratusz chwali się wynikami finansowymi za rok 2015, które okazały się dużo lepsze z punktu widzenia finansowego niż zakładali radni planując budżet. Duża w tym zasługa znacznie większych dochodów niż pierwotnie planowano.

Opublikowano w Bydgoszcz

Archiwum X to specjalny wydział kryminalny funkcjonujący przy Komendach Wojewódzkich Policji. Zajmuje się on wyjaśnianiem spraw, które zostały w przeszłości zamknięte bez wykrycia sprawców. Rozwój techniki sprawia, iż niektóre sprawy udaje się wyjaśnić po wielu latach. Tak było w przypadku morderstwa 77-letniej kobiety w podbydgoskich Strzelcach Dolnych.

Opublikowano w Bydgoszcz

Miasto Inowrocław bierze udział w konkursie EKO HESTIA SPA, który organizowany jest z okazji 25-lecia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych. Specjalna komisja oceni działania proekologiczne realizowane przez poszczególne samorządy w latach 2010-2015. Najlepsi uzyskają wsparcie finansowe na dalsze wspieranie rozwiązań ekologicznych.

Opublikowano w Inowrocław

Wczoraj na antenie Telewizji Bydgoszcz w ,,Rozmowie Dnia” gościł marszałek Piotr Całbecki, który krytykował swoich przeciwników. Redaktor prowadząca Grażyna Rakowicz wyrażała z kolei wielką troskę o Toruń, pozwalając marszałkowi wykorzystywać antenę telewizyjną, do prezentacji jednostronnego stanowiska na temat sytuacji w województwie.

Opublikowano w Regionalne

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30