Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 08 czerwiec 2016

Od nowego roku dojdzie do połączenia Izb Skarbowych ze Służbą Celną, które przekształcone zostaną w tzw. Krajową Administrację Skarbową. W kujawsko-pomorskim od dłuższego czasu stawiane jest pytanie, czy siedzibą KAS będzie Bydgoszcz czy Toruń? Jak ustaliśmy – odpowiedzi na to pytanie w najbliższym czasie nie poznamy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W rozmowie z portalem futbolfejs.pl szef Komisji ds. Licencji Klubowych, Krzysztof Sachs, przyznaje, że jeżeli Zawisza Bydgoszcz nie otrzyma licencji na grę w I lidze, to oznaczać będzie, iż władze klubu dopuściły się gigantycznych zaniedbań przy procesie uzyskiwania licencji. Komisja Odwoławcza decyzję w sprawie Zawiszy podjąć ma w czwartek.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę na terenie całego kraju miała miejsca seria fałszywy alarmów o podłożeniu ładunków w instytucjach publicznych. Wszystkie okazały się fałszywe, ale zgodnie z procedurami służby mundurowe musiały ewakuować budynki, co wpływa paraliżująco na funkcjonowanie administracji. W samej Warszawie odnotowano 33 alarmy. Nie jest to pierwsza tego typu seria fałszywych zgłoszeń.

Opublikowano w Krajna i Pałuki
środa, 08 czerwiec 2016 19:17

Nasz region teatrem wielkich manewrów NATO

Około 31 tys. żołnierzy bierze udział w międzynarodowych manewrach wojskowych Anakonda16. Mieszkańcy bydgoskiego Błonia mogli obserwować nad lotniskiem amerykańskie śmigłowce transportowe. Na terenie bydgoskiego lotniska stacjonują bowiem wojska amerykańskie. Manewry odbywają się na różnych teatrach działań zbrojnych, choć nasz region wydaje się kluczowy, gdyż manewry odbywały się w warunkach miejskich na terenie Torunia. Są to największe manewry od czasu zakończenia II wojny światowej.

Opublikowano w Regionalne

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu zakończyło modernizację stacji uzdatniania wody w Trzaskach, czyli głównego źródła wody, z którego korzystają inowrocławianie. Inwestycja kosztowała ok. 8 mln zł.

Opublikowano w Inowrocław
środa, 08 czerwiec 2016 17:57

Bydgoszcz szykuje nowe otwarcie w turystyce

Chyba wszystkich nas cieszy, iż Bydgoszcz przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę turystów. Według GUS w 2015 roku na terenie Bydgoszczy udzielono 371 tys. noclegów. Pojawiają się opinie, że to dobry czas, aby bardziej profesjonalnie wziąć się za zarządzenie turystą. Podstawową tego powinno być opracowanie strategii, do czego przygotowuje się ratusz.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 czerwiec 2016 15:00

Komisji licencyjnej nie interesuje herb

Na wczorajszej konferencji prasowej nowy właściciel Zawiszy Artur Czarnecki tłumaczył, ze gówną przeszkodą dla bytu Zawiszy Bydgoszcz w I lidze, jest brak porozumienia ze strony Stowarzyszenia Piłkarskiego ,,Zawisza", na korzystanie przez klub z herbu. Czarnecki bagatelizował tym samym kwestie finansowe, w tym brak raportu biegłego rewidenta. Okazuje się, że prezes totalnie nie ma racji.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 08 czerwiec 2016 13:42

Bydgoszcz odwiedzą dziennikarze z Włoch

W przyszły czwartek do kujawsko-pomorskiego przyjechać ma grupa dziennikarzy z Włoch, którzy zaproszeni zostali przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną oraz Port Lotniczy w Bydgoszczy. Wizyta gości zagranicznych związana jest z inauguracją tego dnia połączenia Bydgoszcz – Rzym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Radni Prawa i Sprawiedliwości wraz z posłem Tomaszem Latosem uznali, iż kwestia odwołania przewodniczącego Rady Miasta Bydgoszczy Zbigniewa Sobocińskiego, jest tak niecierpiąca zwłoki, że konferencję prasową w tej sprawie zwołali na niedzielę. Okazuje się jednak, że do dzisiaj nie złożyli jednak zapowiadanego wniosku do Biura Rady Miasta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Lipiec 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31