Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 15 lipiec 2016

Przed nami ostatnie dwa dni konsultacji społecznych dotyczących koncepcji rewitalizacji Starego Rynku (uwagi wysyłać można z niedzielą 17 lipca włącznie, do czego zachęcamy), z tej okazji w piątek w klubie El Jazz odbyło się spotkanie przedstawicieli różnych środowisk, poświęcone tematyce ożywienia bydgoskiej starówki. Obecnie byli również przedstawiciele kupców oraz radny Ireneusz Nitkiewicz.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 15 lipiec 2016 15:01

Wiceminister promuje krwiodawstwo

W piątek na Placu Wolności stanął krwiobus, w którym w godzinach 11-17 oddać można krew oraz zarejestrować się w bazie dawców komórek macierzystych. Do pomagania zachęcał obecny wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, który jak podkreślał, sam jest krwiodawcom.

Opublikowano w Bydgoszcz

W środę obchodziliśmy 350 rocznicę bitwy pod Mątwami, oddając głównie hołd ofiarom tej wojny domowej. Pieśniarz Jacek Kowalski na łamach portalu Polonia Christiana (pch24.pl) wyraża pogląd, iż w Noteci utonęła przyszłość Rzeczypospolitej. W końcu jakby nie patrzeć nieco ponad sto lat później miał miejsce I rozbiór Polski.

Opublikowano w Historia

Wczoraj we francuskiej Nicei doszło do zamachu terrorystycznego – rozpędzona ciężarówka stratowała tłum, na chwilę obecną mówi się o 84 ofiarach śmiertelnych. Wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, będąc w Bydgoszczy, uspokaja, że w Polsce zagrożenie jest niższe, na dodatek polskie służby specjalne czuwają nad bezpieczeństwem. Przed nami dość gorące dwa tygodnie związane z rozpoczynającymi się Światowymi Dniami Młodzieży.

Opublikowano w Regionalne

Gdy okazało się, że spółka WKS Zawisza Bydgoszcz SA nie przystąpi do rozgrywek piłkarskich w żadnej klasie, zainteresowanie jej przyszłością kibiców zmalało. Przekaz jaki szedł jednak z ostatniego walnego wskazywał, iż jakąś działalność podmiot ten będzie realizował, przy tym prezes dodawał, iż nie ma żadnych problemów finansowych. W internecie o spółce jednak na razie nie przeczytamy, gdyż wyłączono jej domenę internetową.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Wrzesień 2020 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30