Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 lipiec 2016

MZK ostatnie rozstrzygnęło przetarg na dostawę 10 nowych autobusów jednoczłonowych i jednego przegubowego. Wybrano ofertę złożoną przez firmę EvoBus, dystrybutora Mercedesa w Polsce. Za 11 autobusów MZK zapłaci 11,8 mln zł. Autobusy powinny być w Bydgoszczy w pierwszej połowie przyszłego roku – EvoBus ma 170 dni na realizację zamówienia.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 lipiec 2016 17:39

Czy Solino zatrudniło rodziny związkowców?

Część pracowników IKS Solino w Inowrocławiu zarzuca pracodawcy, iż przy polityce kadrowej Zarząd Spółki kierować mógł się wskazaniami szefów związków zawodowych. Padają przy tym konkretne nazwiska, po protestach głodowych zatrudnienie znaleźć mieli bowiem członkowie rodzin liderów Związku Zawodowego Solidarność80 działającego w Solino oraz Związku Zawodowego Górników w Polsce.

Opublikowano w Inowrocław
poniedziałek, 25 lipiec 2016 16:34

Wiceminister rozmawiał z rolnikami z regionu

Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce, aby rolnicy objęci zostali powszechnym ubezpieczeniem, co usprawni przeciwdziałanie skutkom zjawisk atmosferycznych. Ubezpieczenia są dość drogie, przez co wielu rolników z nich rezygnuje, dlatego państwo będzie w dużej mierze partycypować w ich kosztach.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 25 lipiec 2016 12:41

Ważne przesłanie dla Europy płynące z Kruszwicy

Europo nie podcinaj swych korzeni - taki przekaz wyszedł podczas odbywających się w niedziele obchodach 1050-lecia Chrztu Polski. Nie była to jednak typowa inscenizacja wydarzeń z 966 roku, gdyż organizatorom zależało na podkreślaniu chrześcijańskiego dziedzictwa narodu polskiego. Wydarzenie też nie bez przyczyny odbyło się tuż przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży, bowiem ma obrazować bogactwo polskich dziejów.

Opublikowano w Kruszwica
poniedziałek, 25 lipiec 2016 12:30

Sadownicy z regionu będą wysyłać jabłka do Chin

11 firm z kujawsko-pomorskiego chce eksportować jabłka do Chin. Podczas czerwcowej wizyty w Polsce przewodniczącego Xi Jinpinga podpisano protokół w sprawie wymogów filosanitarnych. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa do 20 lipca przyjmował wnioski od zainteresowanych podmiotów umieszczeniem w specjalnym rejestrze, który upoważniać będzie do eksportu świeżych owoców do Państwa Środka.

Opublikowano w Regionalne

Z apelem o większą ekspozycję imienia wybitnego pianisty, kompozytora, a przede wszystkim męża stanu Ignacego Jana Paderewskiego, wystąpił bydgoszczanin Andrzej Bogucki. Paderewski jest patronem Portu Lotniczego Bydgoszczy, ale jak wskazuje Bogucki, czy radny wojewódzki Roman Jasiakiewicz, zbyt mało robi się, aby tę postać godnie jako patrona eksponować.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zaproponowana koncepcja rewitalizacji Starego Rynku zakłada przesunięcie pomnika upamiętniającego mordy na Polakach jesienią 1939 roku. Swój sprzeciw wobec takiego ruchu wyraża radna Grażyna Szabelska, którą poparło kilka organizacji społecznych. Główne stawiane argumenty – to obawa o naruszenie konstrukcji pomnika oraz skutki dla polityki historycznej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Marzec 2018 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31