Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 29 sierpień 2022

Przed niespełna dwoma tygodniami informowaliśmy, że wydanie decyzji środowiskowej dla odcinka drogi ekspresowej S-10 Bydgoszcz – Wyrzysk wydłuży się przynajmniej do 26 września. W międzyczasie pojawiły się jednak nowe okoliczności, które sugerować mogą, że musimy się przygotować nawet na kolejne miesiące.

Opublikowano w Regionalne

Warszawska fundacja ADRA uruchomiła drugie w Polsce Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC), lokując je w Bydgoszczy, dokładniej przy ulicy Dworcowej 57. Kierownikiem centrum został były bydgoski radny dr Stefan Pastuszewski.

Opublikowano w Bydgoszcz

W poniedziałek Rada Miejska w Inowrocławiu nazwała skwer położony między alejami Niepodległości i ulicą Prymasa Glempa imieniem Jarosława Brejzy – w sierpniu przypada 40 rocznica jego śmierci – prywatnie brata prezydenta Inowrocławia, ale przede wszystkim zasłużonego opozycjonisty i można powiedzieć ofiary aparatu bezpieczeństwa.

Opublikowano w Inowrocław

W niedzielę policjanci z wykorzystaniem sprzętu taktycznego zatrzymali w jednej z gospód w okolicach Grunwaldu zatrzymała patostreamera Wojciecha O. Przeciwko niemu za aktywność w Bydgoszczy toczą się dwa postępowania – przed sądem w Bydgoszczy i w Kaliszu. Do zatrzymania Wojciecha O. doszło podczas spotkania liderów tzw. Kamractwa, które jedyne legalnie zarejestrowane struktury ma właśnie w Bydgoszczy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Komisja Europejska chce, aby większość środków na infrastrukturę w nowej perspektywie finansowej nasze województwo wydało na zrównoważony transport np. na kolej, propozycja nowego programu operacyjnego (Fundusze Europejska dla Kujaw i Pomorza – FEKiP) promuje jednak głównie inwestycje drogowe. Marszałek Piotr Całbecki poinformował, że Brukseli nie zamierza ustępować, jednocześnie wyrażana nadzieję, że nie opóźni to uruchomienia funduszy z nowej perspektywy dla naszego województwa.

Opublikowano w Regionalne

Plotka głosiła, że Ukrainiec w Rzeszowie postrzelił kobietę, jak to jednak bywa z plotkami, często bywają dalekie od rzeczywistości. Plotka wystarczyła jednak, aby w świat poszedł FakeNews, do rozpowszechniania którego włączyły się bydgoskie struktury partii Korona, współtworzącej Konfederację.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Kwiecień 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica