Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: środa, 11 październik 2023

W ostatnim czasie Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zleca sporo zadań związanyc z opracowaniem koncepcji modernizacji drogowej Bydgoszczy, po otwarciu ofert okazuje się, że są to oferty znacznie droższe niż planują drogowcy.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ostatnich tygodniach dowiedzieliśmy się, że plany związane z przywróceniem kolei do Kcyni stanęły pod sporym znakiem zapytania, co prawda Urząd Marszałkowski za środki europejskie zlecił opracowanie dokumentacji technicznej, ale jednocześnie marszałek Piotr Całbecki powiedział, że Samorząd Województwa nie zamierza do modernizacji żadnych linii kolejowych już dokładać, gdyż jego zdaniem są to koszty na które województwa nie stać. Odpowiada na to poseł Bartosz Kownacki, w którego opinii rząd dawał duże środki, ale wówczas marszałek traktował je pogardliwie.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Po wizycie w Bydgoszczy prezydent Andrzej Duda udał się do Inowrocławia, a dokładniej do 56. Bazy Lotniczej, która w tym roku obchodzi swoje 60. lecie istnienia. Do Latkowa wkrótce mają trafić amerykańskie śmigłowce bojowe Apache, uznawane za najnowocześniejsze na świecie.

Opublikowano w Inowrocław

Mieszkający w Berlinie Sławomir Ozdyk – w tym tygodniu publicznie się chwalił, że od ponad 20 lat – do tej pory w naszym regionie zasłynął z tego, że wywiesił kilka banerów wyborczych na których pozuje z bronią palną. Lokalni kandydaci Konfederacji zarzucają innym komitetom, że na ich listach są spadochroniarze, ale sami jakby nie dostrzegali, że maja kandydata który mieszka w Berlinie. Ozdyk kilka dni temu udzielił wywiadu, na którym z zadowoleniem wypowiadał się wojnie na Ukrainie.

Opublikowano w Regionalne

W środę w bydgoskich zakładach PESA gościł Prezydent RP Andrzej Duda, który oglądał hale produkcyjne oraz spotkał się z załogą. W czasie pobytu na terenie zakładów miał okazję przejechać się nowym pociągiem, który zbudowany został dla czeskiego klienta.

Opublikowano w Bydgoszcz

Orlen i Northland Power podpisały umowę z Telefoniką Kable na dostawę i instalację 340 km kabli lądowych i podmorskich, które będą obsługiwać farmę wiatrową, która zlokalizowana będzie 23 km od polskiego wybrzeża w okolicach Łeby. Kable te będą produkowane w bydgoskim zakładzie TK - znanym z racji tradycji jako Bydgoskie Fabryki Kabli.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 11 październik 2023 10:38

Basen do ogrodu – jak się zdecydować?

Jeśli jesteś posiadaczem ogrodu i marzysz o relaksie i orzeźwieniu w wygodnym miejscu, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Dzisiaj porozmawiamy o basenach do ogrodu i podpowiemy, jak podjąć właściwą decyzję. Niezależnie od tego, czy lubisz pływać, czy po prostu chcesz się ochłodzić w upalne dni, basen to idealne rozwiązanie dla Twojego ogrodu.

Opublikowano w Polecane

Podobnie jak w poprzedniej perspektywie finansowej Unii Europejskiej w Inowrocławiu będą realizowane Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, to specjalna forma wsparcia ze środków Unii Europejskiej dla rozwoju w oparciu o model metropolitalny. Inowrocławski ZIT w najbliższych latach otrzyma z tego narzędzia 80 mln zł – sporą część tej kwoty już podzielono na konkretne zadania inwestycyjne.

Opublikowano w Inowrocław

Przed nami ostatnie trzy dni kampanii wyborczej do parlamentu, która może mieć również wpływ na to kto zostanie radnym Rady Miasta Bydgoszczy, a to za sprawą tego, że do Sejmu kandydują aktualni radni. Jeżeli zostaną posłami, to wówczas ich mandaty radnych wygasną i w ich miejsce w Radzie Miasta Bydgoszczy mogą pojawić się nowe twarze.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29