Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 14 październik 2023

Ksiądz Zygmunt Trybowski w Fordonie stał się legendą, do jego największych dokonań należy budowa kościoła parafialnego pw. Matki Bożej Królowej Męczenników, przy Dolinie Śmierci, był on pierwszym proboszczem tego kościoła oraz utworzenia w Golgoty XXI wieku w Dolinie Śmierci. Być może uzyska jednak jeszcze większy zaszczyt – bowiem rozpoczęło się postępowanie w sprawie ogłoszenia go błogosławiony, a być może w dalszej przyszłości nawet świętym.

Opublikowano w Bydgoszcz

Po Pawlówku i Wyszogrodzie przygotowaliśmy materiał o grodzisku Zamczysko, które ulokowane jest przy dzisiejszej drodze wojewódzkiej w przebiegu alei Armii Krajowej, a jeszcze do niedawna była to bardzo ruchliwa droga krajowa (dawna 5-tka). Zamczysko jest na tyle ciekawe na tle wspomnianych wcześniej grodzisk jest najmłodsze – bowiem powstać miało ponad 1,4 tys. lat temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Kujawsko-Pomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Transportu Publicznego wraz z partnerami zorganizowało w pierwszy weekend października (7-8 października) przejazd pociągu specjalnego, który 7 października wyruszył z rana z Torunia, przez Chełmże, bydgoski Fordon i dalej Maksymilianowo dojechać do Chojnice przez Szlachtę, a stamtąd przez Człuchów i Słupsk  do Darłowa. Celem była promocja transportu kolejowego na trasach, które nie są użytkowane pasażersko.

Opublikowano w Magazyn
sobota, 14 październik 2023 13:35

Nasz wyborczy rozkład jazdy

Jutro będą odbywać się – można powiedzieć przez wielu wyczekiwane – wybory parlamentarne. Na Portalu Kujawskim po godzinie 21 przedstawimy wyniki sondażu exit poll – z góry jednak przestrzegamy, że należy go traktować ze sporym dystansem. Wszystko bowiem wskazuje, że będą to zacięte wybory, stąd też ci co mogą się cieszyć z wyniku exit poll mogą mieć już z rana po przeliczeniu głosów gorsze humory.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 14 październik 2023 07:16

W dniu wyborów komunikacją miejską za darmo

Decyzją Rady Miasta Bydgoszcz – jutro (15 października) komunikacja miejska na terenie Bydgoszczy będzie bezpłatna. Jest to element działań profrekwencyjnych, zachęcających do udziału w wyborach.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29