Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: wtorek, 17 październik 2023

Do końca października możemy korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich w ramach Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Tymczasem ZDMiKP ogłosił przetarg już na przyszły rok, zawiedzeni mogą być ci, którzy liczyli na nowe rowery oraz rozbudowę stacji o nowe dzielnice – chociażby zapowiadany jeszcze kilka lat temu kierunek zachodni.

Opublikowano w Bydgoszcz
środa, 18 październik 2023 00:24

Ukraińskie fundacje wspierają polskie szpitale

Fundacja Victoria i fundacja DiversityPL tworzone przez obywateli Ukrainy, w ostatnim czasie skupiały się wspieraniu zarówno swoim rodakom, którzy uciekli przed wojną do Polski, ale też na wysyłaniu pomocy na front. Ta pomoc była organizowana w dużej mierze dzięki wsparciu Polaków, teraz Ukraińcy postanowili symbolicznie się odwdzięczyć wspierając bydgoskie szpitale.

Opublikowano w Bydgoszcz

W wyborach parlamentarnych frekwencja w Polsce wyniosła 74,38% i był to faktycznie fenomenalny rekord – najlepiej zmobilizowało się Mazowsze za sprawą Warszawy, gdzie zagłosowało prawie 80% uprawnionych, najsłabiej wypadło opolskie - 66,5% frekwencji. W województwie kujawsko-pomorskim wyniosła ona 71,75% - czyli zaliczała się do mimo wszystko niższych.

Opublikowano w Regionalne

42,2% głosujących inowrocławian zagłosowało na kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu, na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało niewiele ponad 28% wyborców. PiS był za to silniejszy w gminach otaczających Inowrocław.

Opublikowano w Inowrocław

Ostatnie tygodnie na placu budowy przed gmachem Opery Nova to przygotowywanie fundamentów pod budowę podziemnego parkingu, który będzie częścią całościowego projektu jakim jest rozbudowa Opery o czwarty krąg, w którym znajdzie się przestrzeń wystawiennicza oraz sala kinowa na ponad 200 widzów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Wkrótce zakończy się okres kierowania przez Ryszarda Brejzę Inowrocławiem, który prezydentem jest od przeszło 21 lat. Z uwagi na wybór do Senatu wkrótce Brejza w świetle prawa utraci prezydenturę. W poniedziałek Rada Miejska skierowała do premiera Mateusza Morawieckiego apel , aby ten obowiązki premiera powierzył wiceprezydentowi Wojciechowi Piniewskiemu.

Opublikowano w Inowrocław

W skali Polski w referendum, które odbywało się razem z wyborami udział wzięło 40,91% uprawnionych, żeby jego wyniki uznać za wiążące frekwencja musiała przekroczyć 50%. W województwie kujawsko-pomorskim była ona jeszcze niższa – bo nieznacznie przekraczała 37%.

Opublikowano w Regionalne

W piątek 13 października GDDKiA ogłosiła przetarg na budowę obwodnic Sępólna Krajeńskiego i Kamienia Krajeńskiego. Starania o tę inwestycję trwały kilka lat, teraz jest ona realizowana. Z racji tego, że piątek był ostatnim dniem kampanii wyborczej, ta informacja po prostu nie była wstanie się przebić.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

W poniedziałek 16 października, gdy żyli wszyscy głównie spływającymi wynikami wyborów, oddano do użytku dwa przystanki wiedeńskie w ciągu ulicy Gdańskiej. To dla mieszkańców dwie korzyści – po pierwsze kończy się remont utrudniający ruch na tej ulicy, a druga znacznie ważniejsza – powinno być teraz dużo bezpieczniej.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2019 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31