Jesteś tutaj: HomeRegionArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 02 październik 2023

Poniżej przytaczamy pełen apel skierowany przez Państową Komisję Wyborczą, w szczególności do komitetów wyborczych i kandydatów.

Opublikowano w Regionalne

Za nami III edycja BluGameShow, która w piątek i w sobotę odbyła się na Immobile Łuczniczce, w czasie tego wydarzenia doszło do debaty poświęconej temu, na ile polskie studia produkujące gry mogą rywalizować ze światowymi gigantami, gdy wartość firm z tej branży liczona jest już w miliardach.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 02 październik 2023 19:09

Przegląd zagraniczny: Hiszpania bez nowego rządu

Dwukrotnie w ubiegłym tygodniu rządowi sformowanemu przez lidera Partii Ludowej, która wygrała lipcowe wybory parlamentarne w Hiszpanii nie udało się uzyskać wotum zaufania. We wtorkowym i piątkowym głosowaniu rząd Alberto Núñez Feijóo zagłosowało 172 posłów, do wymaganej większości wymagane było 176. Sytuacja parlamentarna w Hiszpanii jest ciekawa z tego powodu, że również w Polsce niewykluczone, że najbliższe wybory nie przyniosą rozstrzygnięcia.

Opublikowano w Magazyn
poniedziałek, 02 październik 2023 16:54

Władze Inowrocławia czekają na pieniądze z KPO

Trudno dzisiaj powiedzieć kiedy do Polski trafią środki z Krajowego Programu Odbudowy, z uwagi na konflikt polskiego rządu z Komisja Europejską. Inowrocławski ratusz przypomina, że są przygotowane projekty na inwestycje, które mogłyby być sfinansowane z KPO. Wiele zadań pod względem projektowym jest dość daleko zaangażowana.

Opublikowano w Inowrocław

Ściana kamienicy przy ulicy Dworcowej, która wita osoby wychodzące z dworca Bydgoszcz Główna, wkrótce będzie zdobiona muralem Andrzeja Szwalbe, pod którego patronatem obchodzimy w Bydgoszczy rok. Pod koniec września komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs na projekt muralu.

Opublikowano w Bydgoszcz

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o groźbie strajku kolejarzy z PolRegio, w większości kraju, w tym w kujawsko-pomorskim udało się ryzyko zatrzymania pociągów już na początku tygodnia zażegnać, dzięki porozumieniom z marszałkami i rekordowych przewozach przewoźnika w tym roku maszyniści otrzymają po 800 zł brutto podwyżki. Problem pozostawał jednak w województwach warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

Opublikowano w Regionalne

Przez najbliższe dni przygotowaliśmy dla was wywiady z kandydatami na posłów i senatorów. Tydzień zaczynamy od rozmowy z dr Włodzisławem Gizińskim, w przeszłości wojewodą, wicemarszałkiem województwa, a jeszcze kilka lat temu bydgoskim radnym, który poszedł pod prąd w głosowaniu nad bydgosko-toruńskim ZIT, sprzeciwiając się temu.

Opublikowano w Bydgoszcz

Jak się dowiedzieliśmy w dniu 22 września Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe wszczęła śledztwo dotyczące zniewagi Prezydenta RP Andrzeja Dudy przez Stowarzyszenie Bydgoscy Patrioci. Do zdarzenia doszło w mediach społecznościowych, a dokładniej na Facebook-u.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Luty 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29