Jesteś tutaj: HomeSportW ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport czwartek, 16 listopad 2023 16:29
W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców Fot: Paweł Skraba

Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

Podobnie, jak w poprzednich latach, także teraz kobiety rywalizować będą na dystansie sześciu kilometrów, a mężczyźni przebiegną o dwa kilometry więcej.

 

– Na tej trasie odbywały się mistrzostwa świata w biegach przełajowych, a także choćby przed rokiem rywalizowali tu czołowi zawodnicy świata. W tym roku o sile biegu stanowić będą polscy reprezentanci, dla których nasz bieg będzie sprawdzianem przed Mistrzostwami Polski, a także elementem przygotowań do Mistrzostwami Europy. Mam nadzieję, że pogoda dopisze i każdy powalczy o jak najlepszy wynik – mówi prezes KPZLA i organizator zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!” Krzysztof Wolsztyński.

 

Do Bydgoszczy w tym roku przyjadą w większości polscy zawodnicy. Na trasie w Myślęcinku pobiegną m.in. Julia Koralewska, ubiegłoroczna mistrzyni Polski do lat 23 czy Mateusz Gos, brązowy medalista mistrzostw Polski z zeszłego roku. – Na pewno nie zabraknie rywalizacji, którą na trasie w przepięknym leśnym kompleksie w Bydgoszczy warto obserwować. Zapraszamy serdecznie w niedzielę od godziny 11 – dodaje Wolsztyński.

 

W trakcie niedzielnych zawodów osobno odbędą się biegi kobiet i mężczyzn, a następnie zaplanowane są Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w biegach przełajowych, w których zawodnicy rywalizować będą w kilku kategoriach wiekowych, już od osób do 12 roku życia. Partnerami zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”, które są Ambasadorem Marki Aktywna Bydgoszcz, są Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Miasto Bydgoszcz.

 

Kujawsko-Pomorski Związek Lekkiej Atletyki bierze udział w projekcie Kujawy Pomorze Team.

 

Warte obejrzenia

« Listopad 2023 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30