Jesteś tutaj: HomeSportOsuch krytykuje swoich piłkarzy i zapowiada stanowcze działania

Osuch krytykuje swoich piłkarzy i zapowiada stanowcze działania

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Sport środa, 05 listopad 2014 20:56

Radosław Osuch opublikował na stronie internetowej klubu WKS Zawisza Bydgoszcz SA dość stanowczy komunikat, w którym nie kryje gorzkich słów wobec swoich zawodników. Ciężko mu się jednak dziwić, gdyż na 14 rozegranych w lidze meczów Zawisza 11 przegrał. Odpowiedzią na taką postawę drużyny mają być stanowcze działania.

 Mam już dosyć wspierania zespołu po kolejnych porażkach i mówieniu zawodnikom, że jesteśmy „prawdziwymi rycerzami” i wygramy następny mecz, bo są oni na dzień dzisiejszy "pseudopiłkarzami". Odbyłem z drużyną trzy rozmowy motywacyjne i jedną ostrzegawczą, ale nie przyniosły one praktycznie żadnego efektu. Dlatego kończę z gadaniem i motywowaniem piłkarzy. W najbliższych dniach nastąpią wreszcie z mojej strony czyny i rozliczenia z zespołem, bo zabawa się skończyła, a za chwilę, jeżeli nie podejmę odpowiednich kroków, będziemy mieli „Ekstraklasowy pogrzeb” - czytamy na stronie Zawiszy.

 

Skoro klub punktualnie, od prawie 40 miesięcy, płaci wszystko swoim piłkarzom, zapewniając im dosłownie wszystko, czego potrzebuje zawodowy piłkarz w Europie, a trzeci już sztab szkoleniowy bardzo solidnie, a nawet z oddaniem wykonuje swoją pracę, to jednak na samych zawodników spada odpowiedzialność za beznadziejne wyniki – napisano w tym oświadczeniu.

 

Słabe wyniki sportowe to jednak nie jedyne zmartwienia Radosława Osucha. We wtorek Komisja ds. Licencji Klubowych ukarała Zawiszę ostrzeżeniem za niedostarczenie zaktualizowanych prognoz finansowych, pomimo upływu terminu i dodatkowego wezwania ze strony komisji. Nie jest to jednak najsurowsza kara nałożona przez PZPN, gdyż Górnik Zabrze i Wisła Kraków za nieuregulowanie zobowiązań finansowych, przystąpią do przyszłego sezonu ze stratą 3 punktów.

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30