Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: poniedziałek, 25 listopad 2013
poniedziałek, 25 listopad 2013 18:35

Flandria wyróżniona w prestiżowym konkursie

Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria z siedzibą w Inowrocławiu zostało laureatem konkursu na najlepsze przedsiębiorstwo społeczne roku, organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych. Organizacja zdobyła dzięki temu nagrodę pieniężną w wysokości 50 tys. zł.

Opublikowano w Inowrocław

Komendant Wojewódzki Policji skierował do wojewody wniosek o zamknięcie stadionu Zawiszy. Nie doprecyzowano na jaki okres ta kara miała by być nałożona. Te działania są odpowiedzią na wydarzenia z meczu Zawisza Bydgoszcz – Widzew Łódź.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 listopad 2013 17:08

Strategia Rozwoju Bydgoszczy może być bublem

W środę Rada Miasta Bydgoszczy zdecyduje o przyjęciu najważniejszego dla miasta dokumentu planistycznego do 2030 roku. Projekt tego dokumentu nie podoba się jednak wielu radnym, stąd pojawiają się pytania, czy przy takiej liczbie wątpliwości powinien być w ogóle głosowany.

Opublikowano w Bydgoszcz

Diecezja Bydgoska planuje wymienić działkę na Starym Rynku, gdzie w przeszłości znajdował się zburzony w czasie II wojny światowej kościół, na działki w Fordonie, gdzie budowana jest świątynia parafialna. W praktyce oznacza, że szansę rekonstrukcji Starego Rynku do stanu z przed II wojny światowej są bardzo minimalnie.

Opublikowano w Bydgoszcz
poniedziałek, 25 listopad 2013 14:39

PiS uważa, że kujawsko-pomorskie straciło najwięcej

W piątek pisaliśmy o zmianach zasady naliczania wysokości tzw. ,,Janosikowego”, przyjętych przez Sejm, na czym zyskało województwo mazowieckie, a straciły pozostałe województwa. Zdaniem lokalnych posłów PiS w czasie dyskusji w Sejmie wnioskodawcy nie rozwiali wszystkich wątpliwości, głównie tych dotyczących, z jakiego klucza obcinano subwencje poszczególnym województwom.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 25 listopad 2013 14:22

W sierpniu ma się rozpocząć projektowanie S-5

Parlamentarzyści z województwa kujawsko-pomorskiego spotkali się w poniedziałek z Mirosławem Jagodzińskim, dyrektorem regionalnego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Rozmawiano o inwestycjach drogowych, w tym o drodze ekspresowej S-5.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 25 listopad 2013 10:46

Czy Bruski jest pionkiem na szachownicy Całbeckiego?

Takie pytanie pada pod komentarzem stowarzyszenia Metropolia Bydgoska do naszej publikacji, w której radny  Stefan Pastuszewski odnosi się do planów wyłączenia Nakła z ZIT. Stowarzyszenie wzywa z kolei społeczność Bydgoszczy, aby stanęła murem w obronie Nakła.

Opublikowano w Regionalne
poniedziałek, 25 listopad 2013 10:06

Rok Czochralskiego omija Bydgoszcz szerokim łukiem

Kto w Bydgoszczy wie, że decyzja Sejmu obecny rok obchodzimy pod patronatem jednego z wybitniejszych polskich naukowców Jana Czochralskiego, bez którego nie było by dzisiejszej elektrotechniki? Zapewne mało kto, bo lokalne instytucje zajmujące się nauką i kulturą zbytnio się nie przyłożyły, do promocji roku pod patronatem profesora Czochralskiego.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2021 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31