Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: piątek, 23 styczeń 2015
sobota, 24 styczeń 2015 00:45

Powiat nakielski nie jest pierwszej troski

Patrząc na plany inwestycyjne zawarte w Kontrakcie Terytorialnym to zauważyć można, że najprawdopodobniej duże inwestycje państwowe powiat nakielski przez najbliższe długie lata będą omijać. Owszem są projekty na liście rezerwowej tyle, że szansę na ich realizacje są bardzo małe.

Opublikowano w Krajna i Pałuki

Przy głównodowodzącym armii wielkopolskiej generale Józefie Dowbor-Muśnickim znajdowała się czwórka ,,ataches militaries”, czyli przedstawicieli wojsk: Francji, Włoch i Anglii i Ameryki. O różnicach w ich charakterach pisze gen. Dowbor-Muśnicki w swoich pamiętnikach.

Opublikowano w Magazyn

Za początki polskiego odrodzonego parlamentaryzmu należy uznać rok 1919, gdy obradował Sejm Ustawodawczy. Pierwsze posiedzenie odbywało się w momencie, gdy na Kujawach i Wielkopolsce prowadzone były działania wojenne w ramach Powstania Wielkopolskiego. Wcześniej reprezentanci Polaków zasiadali w parlamentach państw zaborczych.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 23 styczeń 2015 23:56

Artego w półfinale Pucharu Polski

Od piątku w Artego Arenie nieopodal ,,Łuczniczki” odbywa się turniej Finał Six z udziałem najlepszych zespołu w koszykówce kobiet w kraju. W pierwszym meczu Artego Bydgoszcz podejmowało AZS Politechnikę Warszawa.

Opublikowano w Sport
piątek, 23 styczeń 2015 21:25

Protest w Solino zakończony

W piątek wieczorem udało się wynegocjować porozumienie pomiędzy Zarządem Inowrocławskich Kopalni Soli ,,Solino” oraz organizacjami związkowymi. Oznacza to koniec akcji protestacyjnej, która trwała od ponad 3 miesięcy. Piątkowe rozmowy odbywały się przy udziale przedstawicieli właściciela PKN Orlen i Ministerstwa Skarbu Państwa.

Opublikowano w Inowrocław

Ta historia sprzed prawie dekady wzruszyła całą Polskę. Król Arabii Saudyjskiej Abd Allah ibn Abd al-Aziz as-Saud sfinansował operację rozdzielenia dwóch bliźniaczek syjamskich z Kujaw i zaoferował im gościnne na czas powrotu do zdrowia. W nocy jego wysokość zmarł.

Opublikowano w Inowrocław

NSZZ Solidarność oczekuje pilnego spotkania z rektorem UMK w Toruniu prof. Andrzejem Tretynem, w sprawie sytuacji pracowników w szpitalu im. Jurasza w Bydgoszczy. UMK jest obecnie właścicielem szpitala, stąd też związkowcy oczekują zainteresowania problemami pracowników Senatu tej uczelni.

Opublikowano w Bydgoszcz

Zorganizowany przez ratusz konkurs na najpiękniej udekorowane witryny został rozstrzygnięty. Jury konkursowe złożone z przedstawicieli środowiska plastyków i Rady ds. Estetyki Miasta najwyżej ocenił witrynę sklepu zoologicznego ,,Moby Dick” przy ulicy Śniadeckich 41.

Opublikowano w Bydgoszcz

Na ostatniej sesji Rady Miasta kilku radnych PiS w swoich wypowiedziach wnioskowali o przeznaczenie 100 tys. zł na kulturę alternatywną wobec tej z głównego nurtu. Gdy się w słuchamy w ich wypowiedzi to zrozumiemy, że chodzi głównie o to, aby były środki dzielone poza Obywatelską Radą Kultury i Teatrem Polskim, które z kolei są zdominowane przez środowiska światopoglądowo bliższe lewicy. Pokazuje to tylko, że mamy do czynienia z pewną walką światopoglądową w kulturze.

Opublikowano w Bydgoszcz
piątek, 23 styczeń 2015 10:07

S-15 to dalsza przyszłość

Obwodnica Inowrocławia będzie jedyną większą inwestycją realizowaną w powiecie inowrocławskim do przynajmniej 2023 roku. Tak wynika z programu budowy dróg krajowych na lata 2014-2023, który przygotowało Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.

Opublikowano w Inowrocław

Warte obejrzenia

« Listopad 2014 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30