Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: środa, 06 grudzień 2023

Od wielu lat mieszkańcy domagają się rozwiązania problemu z przykrymi zapachami, których źródłem pochodzenia jest instalacja odpadowa Remondisu przy ulicy Inwalidów. Firma zapowiada też od dość długiego czasu rozwiązanie tego problemu przez instalację hermetyzującą, ale jeszcze kilka tygodni temu otrzymywaliśmy od czytelników prośby o interwencję, bowiem problem przy cieplejszych temperaturach nadal występował. Zmieniło się jednak to, że prace budowlane dotyczące instalacji hermetyzującej już ruszyły.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju zapowiedzieliśmy, że do końca października planujemy uzyskać przynajmniej 25% udziału materiałów filmowych w technologii 4K naszej produkcji. W listopadzie udało nam się osiągnąć ponad 45% udział materiałów w standardzie 4K, a jak policzymy bez ,,Przeglądu zagranicznego”, gdzie nie opieramy się na swoich produkcjach to będzie to 55% udział. Coraz więcej urządzeń – w szczególności telewizorów obsługuje standard 4K, z tego też powodu chcemy, aby najciekawsze dla życia regionu materiały móc pokazywać właśnie w takim standardzie.

Opublikowano w Regionalne
środa, 06 grudzień 2023 17:44

Tramwajem po Bydgoszczy w grze? Czemu nie

Kilka lat temu pokazaliśmy na naszych łamach odwzorowanie w grze OMSI 2 nieistniejącej już linii autobusowej nr 70, w której mogliśmy zauważyć wiele charakterystycznych obiektów jak budynek dzisiejszej Politechniki, czy Wiadukty Warszawskie. OMSI 2 to już stosunkowo stara gra, nowym produkcjom graficznie mocno odbiega ale żyje za sprawą fanów, którzy tworzą swoje modyfikację i trasy. Ostatnio w YouTube pojawił się fragment linii nr 6 wzdłuż ulicy Toruńskiej.

Opublikowano w Bydgoszcz

- Numer grudniowy będzie ostatnim miesięcznika ,,Inowroclaw nasze miasto” wydawanego przez Urząd Miasta, poinformował nas pełniący obowiązki prezydenta Marek Słabiński, gdy pytaliśmy go o przyszłość mediów samorządowych w Inowrocławiu – Grudniowe wydanie będzie pluralistyczne – dodaje.

Opublikowano w Inowrocław

W środę obradowała nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Inowrocławiu, na której radni dokonali przesunięć budżetowych w roku bieżącym – wcześniej tego nie można było uczynić, bowiem nie było osoby pełniącej obowiązki prezydenta, aby przygotować taki akt. Pełniący obowiązki prezydenta Marek Słabiński chciał też zlikwidować podatek lokalny od posiadania psa.

Opublikowano w Inowrocław

Od kilku tygodni przy kampusie Politechniki Bydgoskiej funkcjonuje nowoczesna hala sportowa w ramach Akademickiego Centrum Sportu. To jednak dopiero pierwszy etap rozwoju centrum sportowego, na początku grudnia wbito pierwszą łopatę pod dalszą rozbudowę w ramach którego powstanie mały stadion lekkoatletyczny z bieżnią tartanową, strzelnica, boiska do koszykówki i siatkówki oraz pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej. To wszystko powinno powstać w nieco ponad rok.

Opublikowano w Bydgoszcz

Były minister Łukasz Schreiber został w ubiegłym tygodniu wybrany na członka komisji: Edukacji, Nauki i Młodzieży; Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyski oraz Komisji Ustawodawczej. W żadnej z tych komisji nie zasiada w prezydium. Piszemy o pojedynczym pośle, bowiem do tej pory ten polityk nie był przypisany do żadnej komisji.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Styczeń 2013 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31