Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRemondis w trakcie prac – już nie ma być problemów z fetorem

Remondis w trakcie prac – już nie ma być problemów z fetorem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 07 grudzień 2023 00:44
Remondis w trakcie prac – już nie ma być problemów z fetorem Fot: Remondis

Od wielu lat mieszkańcy domagają się rozwiązania problemu z przykrymi zapachami, których źródłem pochodzenia jest instalacja odpadowa Remondisu przy ulicy Inwalidów. Firma zapowiada też od dość długiego czasu rozwiązanie tego problemu przez instalację hermetyzującą, ale jeszcze kilka tygodni temu otrzymywaliśmy od czytelników prośby o interwencję, bowiem problem przy cieplejszych temperaturach nadal występował. Zmieniło się jednak to, że prace budowlane dotyczące instalacji hermetyzującej już ruszyły.

Remondis informuje o przebiegu inwestycji – obecnie prowadzone są prace związane z palowaniem i przygotowywaniem fundamentów.

 

- Wyprzedzamy, załączony do umowy z generalnym wykonawcą, harmonogram prac. W lutym 2024 roku zajmiemy się już elewacją nowych budynków. W kolejnych miesiącach skupimy się na instalacjach wodno-kanalizacyjnych, elektrycznych, przeciwpożarowych, montażu systemu wentylacji czy biofiltra. W czerwcu planujemy zakończyć prace budowlane, a we wrześniu 2024 roku uzyskać pozwolenie na użytkownie – mówi Marcin Dobiegała, Prezes Zarządu REMONDIS Bydgoszcz S.A.

 

Inwestycja według aktualnego harmonogramu ma zakończyć się w czerwcu. Remondis jej koszt szacuje na 50 mln zł.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu