Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: czwartek, 13 lipiec 2023

Funkcjonowanie specustawy o terenach zdegradowanych to jeden z warunków, aby Polska na rozpoczęcie rekultywacji tych terenów otrzymała środki z KPO, co prawda była deklaracja, że ustawa wejdzie przed końcem 2022 roku, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale. Ta ustawa ma jednocześnie rozwiązać problemy formalne, aby móc skutecznie zająć się tym interdyscyplinarnym zagadnieniem.

Opublikowano w Bydgoszcz

W maju 2019 roku w trakcie trwającej kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego kandydaci Konfederacji zapowiedzieli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały mającym ustanowić w Bydgoszczy strefę bez LGBT. Najgłośniej w tej sprawie udzielał się ówczesny lider listy Krzysztof Drozdowski, formalnie będący wnioskodawcą. Minęły już cztery lata, a nadal z tej inicjatywy nikt się nie rozliczył, nie wiemy nawet co się stało z podpisami.

Opublikowano w Bydgoszcz

Podróżując autostradami zauważamy powstałe w ich przebiegu stacje benzynowe, często połączone z rozbudowaną gastronomią, są to tak zwane punkty obsługi podróżnych. W planach jest też powstanie ich przy drodze ekspresowej S5, co więcej trasę budowano w taki sposób, że przewidziano już zjazdy. Sprawdzamy, jak wygląda wdrażanie tych stacji na drodze ekspresowej S5 w naszym województwie.

Opublikowano w Regionalne

Dzisiaj przypada 357 rocznica bitwy pod Mątwami - nie ma specjalnie się czym szczycić bowiem Polak stanął na polu bitwy przeciwko Polakowi, w wyniku tej bratobójczej bitwy zginęło wielu weteranów wojny z Moskalami. Trzeba o niej jednak przypominać, bowiem uczy ta historia jak bratobójcza wojna może doprowadzić do upadku państwa. Poniżej dzisiejsza publikacja opublikowana przez Muzuem im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Opublikowano w Inowrocław

Od początku 2023 roku w Polsce obowiązuje unijna dyrektywa omnibus, która nakazuje informowanie przez sklepy o najniższej cenie danego produktu w ciągu 30 dni, gdy reklamują ją jako promocję. W ten sposób Unia Europejska chce walczyć z nieuczciwymi sprzedawcami, którzy często najpierw sztucznie podnoszą cenę, aby później zachęcić klienta rzekomą promocją. Do takiego zjawiska często dochodziło przy okazji październikowego Black Friday.

Opublikowano w Magazyn

Idea przystanków wiedeńskich dotyczy sytuacji, gdy przystanek tramwajowy i chodnik przecina jezdnia ruchu, która co prawda zgodnie z przepisami na czas postoju tramwaju jest wyłączana z ruchu, czyli kierowcy muszą zatrzymać się przed linią, niekiedy jednak piraci drogowi powodują niebezpieczne zdarzenia, dlatego uniesienie jezdni (czyli przystanek wiedeński) zwiększają bezpieczeństwo.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30