Jesteś tutaj: HomeSportArtykuły filtrowane wg daty: sobota, 15 lipiec 2023
niedziela, 16 lipiec 2023 00:41

W Cielu powstanie farma fotowoltaiczna

W Cielu nieopodal zakładu wodociągowego władze Białych Błot chcą zbudować farmę fotowoltaiczną, która miała by przede wszystkim zasilać pracę urządzeń wodociągowych, a nadmiar energii odsprzedawać do sieci. Na początku lipca wójt rozstrzygnął przetarg wybierając ofertę gdyńskiej firmy Pro-Eco, która zaoferowała wykonanie instalacji za 2,3 mln zł.

Opublikowano w Bydgoszcz

O grodzisku Pawłówek nie wiemy dzisiaj zbyt wiele, nie ma bowiem o nim jednoznacznych zapisów w kronikach, natomiast jego istnienie potwierdzają odkrycia archeologiczne. Szacuje się, że grodzisko funkcjonowało przynajmniej od X wieku, w XI zaczęło już tracić na znaczeniu z powodu rozwijania się grodu Bydgoszcz, a w XII wieku w czasie kampanii pomorskiej Bolesława Krzywoustnego zostało zniszczone. Dzisiaj tuż przy samym grodzisku tysiące pojazdów przejeżdża obok drogami S5/S10.

Opublikowano w Bydgoszcz

O bydgoskiej Policji mówi cała Polska, w internecie powstają natomiast memy, wszystko za sprawą decyzji Komendanta Miejskiego w sprawie nakazu zwrotu czajników elektrycznych do magazynu, aby zmniejszyć zużycie prądu. Tamta decyzja jest już co prawda nieaktualna, ale ta sytuacja pokazuje, że pewne przepisy tworzą absurdy.

Opublikowano w Bydgoszcz

Chodzi dokładniej o odcinek Bydgoszcz Południe/Stryszek – Emilianowo, wraz z budową obwodnicy Brzozy w przebiegu drogi krajowej nr 25. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wniosek o wydanie ZRID, czyli Zezwolenia Realizacji Inwestycji Drogowej złożyła do wojewody. Procedowanie takiej decyzji trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Po jej wydaniu mogą się rozpocząć prace budowlane.

Opublikowano w Regionalne
sobota, 15 lipiec 2023 06:29

Zgłoś drzewo z okolicy na Drzewo Roku

Od trzech lat Stowarzyszenie MODrzew prowadzi plebiscyt na bydgoskie drzewo roku, tegoroczna edycja jest kolejną pod patronatem prezydenta Bydgoszczy. Główny cel konkursu to propagowanie ochrony drzew, sam konkurs to tez okazja do inwentaryzacji ciekawszych okazów.

Opublikowano w Bydgoszcz

Warte obejrzenia

« Czerwiec 2024 »
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30